BRATISLAVA –ETIÓPIA, spiatočne od 366 eur!

BRATISLAVA –ETIÓPIA, spiatočne od 366 eur!

Východná Afrika priamo z Bratislavy. V termíne od 7. -13.10. teraz len za 366,78 eur spiatočne s leteckou spoločnosťou FlyDubai.  

REZERVÁCIA TU

Etiópia je vnútrozemský štát nachádzajúci sa v Africkom rohu vo východnej Afrike. Hlavné mesto je Addis Abeba, ktoré vzniklo pomerne neskoro a to v roku 1887. Po 2.sv vojne došlo k prudkému rozvoju a modernizácií mesta. Žije tu okolo 2 milióny obyvateľov. V meste je množstvo piamatok eti=opskej ortodoxnej cirkvi. AK sa rozhodnete navštíviť toto mesto odporúčame vám pozrieť sa na:

  • Katedrálu sv. Juraja – Katedrála sa začala stavať za vlády cisára Menelika II. na pamiatku víťazstva nad talianskymi vojskami v roku 1886 v bitke pri meste Adua. Preto sa na stavbe podieľali aj talianski vojnoví zajatci. Chrám je pozoruhodný svojím osemstenovým pôdorysom. V jeho architektúre sa spájajú prvky európskej a tradičnej etiópskej ortodoxnej architektúry (v interiéri aj v exteriéri).
  • Katedrála Najsvätejšej Trojice – je katedrálnym chrámom Etiópskej ortodoxnej cirkvi. Nachádza sa neďaleko vládnej štvrte a budovy etiópskeho parlamentu. rvý drevený chrám na tomto mieste postavil ešte cisár Menelik II. Základný kameň terajšej katedrály bol položený v roku 1928. Stavba katedrály trvala až do roku 1942 a bola prerušená talianskou okupáciou v rokoch 1936 až 1941. Exteriér stavby pripomína typickú európsku sakrálnu architektúru (portály, stĺpy, sochy apoštolov vo výklenkoch). Interiér chrámu je vyzdobený v tradičnom etiópskom ortodoxnom štýle (oltáre, ikony, vitráže). Chrám je tak akousi syntézou európskej a tradičnej etiópskej architektúry.
BRATISLAVA –ETIÓPIA, spiatočne od 366 eur!
HlasovaťDemos

Color Skin

Header Style

Nav Mode

Layout

Wide
Boxed

Nav Mode