BRATISLAVA -LONDÝN, SPIATOČNE ZA 52 €

Navštívte multikultúrny Londýn teraz so spiatočnou letenkou z Bratislavy za 51,52 €. Poletíte v termíne od 19. -22.5 so spoločnosťou Ryanair. Ak chcete v meste stráviť viac dní, za rovnakú cenu je termín od 16.5.

Spoločnosť WizzAir ponúka spiatočný Londýn v cene od 52 €.

TERMÍNY A REZERVÁCIA TU:

Najväčšie mesto Veľkej Británie patrí k európskym metropolám obchodu, kultúry a histórie. V jeho uliciach žije viac obyvateľov než v celej našej krajine.

 

Zoznam povinných historických jázd patrí ku každej európskej metropole. Londýn ho má naozaj dlhý, a tak sme vybrali z každého rožku trošku.

Fotka musí byť – Big Ben: Toto označenie sa v bežnej reči používa pre celú vežu, no v skutočnosti ide o meno najväčšieho zvonu, ktorý sa v nej nachádza. Big Ben odbíja každú hodinu a traduje sa, že je pomenovaný podľa jedného zo staviteľov paláca – Sirovi Benjaminovi Hallovi.

Klasika je zadarmo: Vstup do všetkých múzeí v Londýne je zdarma. Odporúčame nevynechať klenot, ktorým je British Museum. Nájdete v ňom zbierky zo všetkých kontinentov mapujúce vývoj ľudstva od počiatku až dodnes.

Tower Bridge – Zdvíhací most ponad riekou Temža stojí vedľa pevnosti Tower of London podľa ktorej je pomenovaný. 65 metrová stavba v gotickom štýle je často nesprávne označovaná ako Londýnsky most (London Bridge), ktorý je v skutočnosti hneď nasledujúci most po prúde rieky. Stavbu mosta začali v roku 1886, trvala 8 rokov a stála približne milión libier. Most slávnostne otvoril v roku 1894 princ z Walesu, budci kráľ Eduard VII a jeho žena Alexandra Dánska.

*Millennium Bridge spája brehy dvoch mestských častí, City of London a Bankside. Londýnske City je plné starých uličiek vhodných na romantickú chvíľku. Zaujímavosťou je, že sa nezodpovedá jej Veličenstvu a nepatrí ani do Anglicka a ani do Veľkej Británie. Má totiž svoj vlastný súd, zákony, vlajku a políciu.

Londýnske oko – vyhliadkové koleso, ktoré patrí asi k najznámejším na svete. Na výhľad z tohto oka si však musíte vystáť v rade aj niekoľko hodín

BRATISLAVA -LONDÝN, SPIATOČNE ZA 52 €
HlasovaťDemos

Color Skin

Header Style

Nav Mode

Layout

Wide
Boxed

Nav Mode