Bratislava – Srí Lanka spiatočne od 585 eur!

Bratislava – Srí Lanka spiatočne od 585 eur!

Z Bratislavy do hlavného mesta Srí Lanky –Kolomba teraz môžeš vycestovať až na 11dní (20.3 – 31.3) len za 586 eur spiatočne s leteckou spoločnosťou FlyDubai! S krátkym medzipristátím v Dubaji sa teraz dostaneš pohodlne do „rajskej záhrady“ aj ty!

REZERVÁCIE TU:

Srí Lanka leží na ostrove Cejlón v Indickom oceáne. Srí Lanka sa u turistov teší veľkej obľube. Získala si svojím jedinečným vzhľadom. Ten kto bol už navštívil tento raj, uveril, že tapeta na počítači so sklonenou palmou, ktorá sa odráža v kryštálovo čistom mori  naozaj existuje. Srí Lanka je miesto, ktoré si zamilujete a budete sa sem chcieť vrátiť. Ostrov však okrem leňošenia na neuveriteľných plážach  ponúka aj množstvo zaujímavých miest. Odporúčame vidieť aspoň tieto:

  • Mesto Kandy – ide o metropolu kultúry. Jeho veľkosť je asi rovnaká ako ´veľkosť hlavného mesta, avšak život a atmosféra je v ňom odlišná. Miestni obyvatelia nie sú zvyknutí na turistov, preto sa môže stať, že vás budú hypnotizovať pohľadom. V meste nezabudnite navštíviť chrám Budhovo zubu, ktorý je považovaný za jeden z najkrajších chrámov a to nie len na ostrove.
  • Sloní sirotinec – tento sirotinec sa nachádza kúsok od mestečka Pinnawala. Medzi turistami ide o obľúbene miesto na ostrove. Môžete tu pozorovať slona indického, ktorý je o niečo menší ako slon africký. Čisto dotýkanie sa zvierat je zakázané ako aj vozenie avšak niektorý Mahut (ten kto sa stará o slona), dovolí turistom dotknúť sa jemu prideleného slona. Sirotinec sa stará nielen o opustené mláďaťa, ale aj o dospelé slony, ktoré mali problém začlenenia medzi skupiny a nedokážu sa sami o seba postarať. Okrem toho sú tu slony, ktoré majú rôzne zdravotné problémy a hendikepy.  Sirotinec mláďaťa pripravuje na vypustenie do voľnej prírody.
  • ruiny kláštora Mahavihara , nachádzajúce sa v meste Anuradhapura centrum Cejlonu. Mesto bolo 1500 rokov hlavné mesto Srí Lanky, preto sa tu okrem kláštora nachádzajú aj iné zaujímavé pamiatky.
  • Ochutnávka čaju a návšteva čajovej manufaktúry – ak milujete čaj ste na správnom mieste. Krajina je štvrtí najväčší producent čaju na svete. Tie najrôznejšie druhy od tých ovocných až po zelené, všetky tieto čaje sa pestujú na špecifických plantážach na Srí Lanke.
Bratislava – Srí Lanka spiatočne od 585 eur!
5 (100%) 1 voteDemos

Color Skin

Header Style

Nav Mode

Layout

Wide
Boxed

Nav Mode