Budapešť – Azerbajdžan, pobyt od 289 eur!

Budapešť – Azerbajdžan, pobyt od 289 eur!

Zaplaťte za nevšedný výlet do Baku v komfortnom hoteli s letenkou, vízami a raňajkami menej ako za letenku. 5dňoví pobyt z Budapešti teraz len za 289 eur v termíne od 9.4 -13.4!

REZERVÁCIA TU

„Teraz máte možnosť navštíviť hlavné mesto Azerbajdžanu. Spleť parížskeho šarmu a dubajského prepychu okorenená sovietskym nádychom minulosti. Baku je eklektická metropola s dedičstvom UNESCO v jeho srdci, a mesto superlatív mimo neho. Kým za hradbami starého mesta plynie život pomaly, pod mrakodrapmi sa žije rýchlo. Poďte sa pozrieť do krajiny, v ktorej objavili oheň, na mrakodrapy Flame Towers, ktoré symbolizujú tri horiace plamene, na extravagantné kultúrne centrum od slávnej Zahy Hadid, na prechádzku pri brehoch Kaspického mora, na nákup exotických korenín na miestnych trhoch. Baku je dokonalá kombinácia minulosti a súčasnosti, kokteil luxusu s obyčajným, neobjavený kus sveta vhodný pre ozajstných cestovateľov.“

V cene zájazdu máte:

 • 1 obojsmernú letenku v ekonomickej triede na trase Budapešť – Baku – Budapešť
 • všetky letiskové a palivové poplatky
 • 1 kus príručnej batožiny v rozmeroch 42 x 32 x 25cm
 • vystavenie letenky – potvrdenie rezervácie u leteckého dopravcu a vystavenie cestovného dokladu
 • on-line check -in – elektronickú registráciu pasažierov a vystavenie palubného lístka​
 • ubytovanie v dvojlôžkovej izbe na 4 alebo 5 nocí (3 alebo 4 noci na mieste + izba a raňajky k dispozícii ihneď po skorom rannom prílete) v hoteli Caspian Palace****
 • raňajky formou bufetu
 • elektronické vstupné víza

Cena nezahŕňa: transfer, služby delegáta, cestovné poistenie (voliteľné), podpalubnú batožinu (voliteľné), miestne poplatky (platí sa priamo na mieste /cca 1.15 EUR / osoba /noc).

Hotel Caspian Palace**** – sa nachádza blízko starého mesta, reštaurácie a kaviarne sú 5 minút chôdze od hotela, stanica metra Nizami je cca 3 minúty chôdze.

Užitočné informácie: Slovenskí občania cestujúci do Azerbajdžanu potrebujú elektronické vstupné víza za účelom turizmu. Je tiež dôležité, aby ste mali počas trvania pobytu/zájazdu platný cestovný doklad. Zároveň je dôležité si skontrolovať aj všetky zdravotné formality, ktoré sú nevyhnutné na cestu a pobyt.

Pri návšteve mesta vám odporúčame pozrieť sa na:

 • Old city Baku – teda staré mesto, ktoré vám ponúkne množstvo možností na nakupovanie suvenírov, ale aj na vychutnanie kávy pri západe slnka. Prejdite sa po starej časti mesta a kochajte sa jeho históriou. Historické centrum Baku odhaľuje svoju búrlivú minulosť: od svojich prvopočiatkov, kedy bolo hlavným mestom Perzie, cez rozmach ropného priemyslu až po sovietsku okupáciu. Staré mesto predstavuje zmes alejí, mešít, historických budov a pozostatkov hradieb vrátane paláca Širvanšáhov a panenskej veže.
 • Upland Park s výhľadom na mesto. Ak sa ponáhľate vidieť aj iné pamiatky, odporúčame ísť do parku električkou.
 • Shirvanshahs palác, tento palác za vstupné môžete navštíviť pri návšteve starého mesta. Jednoznačne odporúčame.
 • Návšteva nákupného centra – v meste sa nachádza niekoľko nákupných centier. Medzi najznámejšie patria napríklad Port Baku Mall, 28 Mall, Shopping centre. Ak ale hľadáte niečo originálne vydajte sa na trh. My odporúčame návštevu Taza bazaru, kde si kúpite miestne korenie a čaje.
 • Múzeum moderného umenia – múzeum sa nachádza v blízkosti centra. Avšak nejde o klasické múzeum na aké sme zvyknutí. Ide skôr o otvorený priestor kde sa nachádzajú diela miestnych umelcov. Dokonca sa tu nachádza dielo od Picassa.
Budapešť – Azerbajdžan, pobyt od 289 eur!
HlasovaťDemos

Color Skin

Header Style

Nav Mode

Layout

Wide
Boxed

Nav Mode