BUDAPEŠŤ – PISA, spiatočne od 50 eur!

BUDAPEŠŤ – PISA, spiatočne od 50 eur!

Letecká spoločnosť Ryanair, ponúka zvýhodnenú cenu leteniek do talianskeho mesta Pisa. V termíne od 17. 24. mája tak môžete spoznávať nielen Šikmú vežu, ale omnoho viac zaujímavosti a to za 56 eur.

REZERVÁCIA TU:

Pisa je mesto v regióne Toskánsko v Taliansku, hlavné mesto rovnomennej provincie. Mesto má rozlohu 185 km² a okolo 88 400 obyvateľov. Nachádza sa na brehoch rieky Arno, 10 km východe od ústia. Je hlavným mestom rovnomennej provincie a sídlom arcibiskupa

Mesto však okrem známej veže ponúka aj mnoho iných zaujímavých miest. Ak sa preto rozhodnete cestovať do Toskánska a navštívite aj Pisu, určite si pri tom pozrite aj:

  • Šikmú vežu – tá je asi najkrajšia skoro ráno, prípadne večer, keď tam nie je kvantum návštevníkov. Za približne 18 eur si to doslovne môžete vyšliapať na vrchol a pokochať sa výhľadom.
  • Battistero – sakrálna stavba sa zaraďuje medzi jednu z pamiatok Piazza dei Miracoli. Nachádza sa vedľa Šikmej veže a celý objekt je zapísaný do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Ide o najväčšiu krstiteľnicu v Taliansku s obvodom 107,24 metra. Podobne ako veža aj Baptistérium je mierne naklonené. Sklon je na východ smerom ku katedsrále.
  • Palazzo Blu – múzeum, ktoré ma stále ale aj rotujúce zbierky. V minulosti hostil exponáty od Warhola, ale aj Picassa. V múzeu sa tiež nachádzajú zbierky dobového toskánskeho nábytku.
  • Bagno Gioiello (Marina di Pisa) – ak si chcete oddýchnuť a vychutnať dovolenkovú atmosféru, navštívte túto pláž. Určite vás prekvapí čistá pláž a nádherne more.
  • Sunset Cafe – vychutnajte si západ slnka spolu s priateľmi a dobrým drinkom či kávou. Na pláži budú nachystané miesta na sedenie, takže ak sa poponáhľate stihnete si obsadiť tie najlepšie miesta.

 

The post BUDAPEŠŤ – PISA, spiatočne od 50 eur! appeared first on Ryanair letenky.


Source: Letenky Ryanair

BUDAPEŠŤ – PISA, spiatočne od 50 eur!
1 (20%) 1 vote
Pin It