IZRAEL POČAS VEĽKONOČNÝCH SVIATKOV. VIEDEŇ – TEL AVIV, SPIATOČNE ZA 150€

Navštívte New York blízkeho východu – Tel Aviv počas veľkonočných sviatkov. Teraz spiatočná letenka z Viedne len za 150 €

REZERVÁCIA TU:

„Tel Aviv nie je tuctový. A o Izraeli pokojne môžeme tvrdiť, že je jedna z najlepších destinácií na svete. Nájdete tu úplne všetko. Slnko, more, dokonalé pláže, obchody aj tisícročnú históriu. Tel Aviv volajú aj „bielym mestom“ – v jeho srdci nájdete desiatky extravagantných bauhaus stavieb, ktoré nadchnú milovníkov architektúry aj umenia. Spoznajte ležérny Tel Aviv, prejdite sa po jeho štýlových bulvároch alebo sa vydajte na výlet do Judskej púšte, na pevnosť Masada či k Mŕtvemu moru.“

Ak vám ešte zostane trošku času, odporúčame pozrieť sa aj na:

  • Taylet – prejdite sa po tejto známej promenáde a vychutnajte si tu prekrásny západ slnka.
  • Saint Peter Church – ak ste pozreli dostatok mešít a Múr nárekov, oddýchnite si v tomto malom kostolíku. Navyše z neho budete mať pekný výhľad.
  • Jaffa– teda staré mesto, ktoré vás zaujme malými uličkami.
  • Nákupy v bazároch a na trhoch – za drobnou pamiatkou sa vydajte do niektorých bazárov alebo na trhy. Napríklad za ručnými prácami, sladkosťami alebo korením sa vydajte na Carmel Market trh, Čerstvé ovocie, zeleninu, rôzne štavy a výrobky nájdete na trhu s názvom Sarona Market.
  • Výlet na pevnosť Masada – ide o starovekú pevnosť na vrchole izolovaného skalného útesu na východnom okraji Judskej púšte, v blízkosti Mŕtveho mora. Pevnosť bola postavená ešte Herodesom Veľkým v 1. storočí pred Kristom. Od roku 2001 je celá lokalita zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO.
  • Via Dolorosa – Cesta utrpenia, po ktorej kráčal aj Ježiš na svojej poslednej, Krížovej ceste. Pôvodná Via Dolorosa už dávno neexistuje, resp. existuje, ale minimálne dva metre pod súčasnou úrovňou cesty.
  • Herodova brána – miesto, kde sa v roku 1099 do mesta dostali križiaci. Názov miesta bol 15. -16. storočí chybne odvodený od blízkeho paláca Heroda Antipa. V hebrejčine sa brána volá Sha’ar HaPerahim, v arabčine Bab as-Zahra (Kvetná brána).
  • Západný múr – Múr sa tiahne pozdĺž jednej strany vast plaza, na úpätí Chrámovej hory. Je známy i pod názvom Múr nárekov, pozostáva z masívnych blokov zlatého kameňa, ktorý je spomienkou na Druhý chrám postavený Herodom v r. 30 p.n.l. Západný múr sa stal najsvätejším miestom modlitieb židov. ( vzdialený cca 1 hod. autom od letiska).
  • A samozrejme môžte cestovať po krajine a spoznávať ostatné zaujímavé miesta. K mŕtvemu moru sa dostanete približne za 2 hodiny autom, do spomínaného Jeruzalema za hodinu.
IZRAEL POČAS VEĽKONOČNÝCH SVIATKOV. VIEDEŇ – TEL AVIV, SPIATOČNE ZA 150€
5 (100%) 1 voteDemos

Color Skin

Header Style

Nav Mode

Layout

Wide
Boxed

Nav Mode