Letenky Amsterdam

Letenky Amsterdam

Rezervujte si letenky do Amsterdamu, jedného  z najromantickejších a taktiež najliberálnejších miest v Európe. Prekrásne kanály, svetoznáme múzeá, historické pamiatky či naklonené meštianske domy lákajú milióny turistov každý rok.

Amsterdam je hlavné a najväčšie mesto v Holansku. Nachádza sa v provincii North Holland na západe krajiny. Mesto, ktoré má vrátane predmestí 1.36 milióna obyvateľov tvorí severnú časť Randstadu, šiesteho najväčšieho metropolitného územia v európe s populáciou 6.7 millióna.  Názov mesta je odvodený z Amstellerdam – naznačujúci pôvod mesta: priehradu na rieke Amstel. Koncom 12. storočia sa Amsterdam stal jedným z najdôležitejších prístavov na svete, čo bolo výsledkom inovačných vývojových trendov v obchodovaní. Počas tohto obdobia zlatého veku Holanska bolo mesto vedúcim centrom pre financie a diamanty. Dnes je mesto Amsterdam finančným a kultúrnym hlavným mestom v Holansku. Svoje sídlo tu majú veľké holanské firmy ako Philips a ING. Amsterdamská burza, ktorá je najstaršia na svete sa nachádza v centre. Hlavné atrakcie Amsterdamu zahrňujúce historické kanály, Rijksmuseum, Van Gogh múzeum, Hermitage Amsterdam, dom Anne Frank, štvrť červených svetiel a početné kaviarne prilákajú ročne viac ako 3.66 milióna medzinárodných návštevníkov ročne.

Zaujímavosti Amsterdam

  • Rijksmuseum: Národné múzeum.
  • Van Gogh Museum: Múzeum špecializujúce sa na tvorbu Vincenta van Gogha a jeho súčasníkov.
  • Stedelijkmuseum: Mestské múzeum vystavujúce moderné a súčasné umenie .
  • Oude Kerk: Je najstaršou kamennou budovou v meste a najstaršou pamiatkou Amsterdamu.
  • Námestie Dam: Jeho história siaha do 13.storočia kedy došlo k postaveniu hrádze (dam) na rieke Amstel.
  • Amsterdamské kanály: Určite najpopulárnejšou atrakciou Amsterdamu sú zábavné plavby na širokej spleti kanálov, tzv. cruises.
  • Leidseplein (námestie): je najpopulárnejším centrom nočného života v Amsterdame.
  • Vondelpark: je najpopulárnejším parkom v celom Holandsku.
  • Rembrandtplein: Námestie Rembrandtplein je obklopené krčmičkami a reštauráciami, kaviarňami a hotelmi a je preto magnetom turistov.
  • Red Light District: Pivo a uvoľnená atmosféra, sex na predaj či bezlimitné live sex shows.

Základné informácie o amsterdamskom letisku, ako aj rady ako sa dostanete najrýchlejšie a najlacnejšie z letiska do centra mesta sa dozviete tu:

Okrem leteniek do Amsterdamu sú obľúbené aj lacné letenky do iných Holandských miest ako napríklad: Eindhoven, Rotterdam. Haag.

Demos

Color Skin

Header Style

Nav Mode

Layout

Wide
Boxed

Nav Mode