Miláno – Mexiko city spiatočne len za 319 €

Akciová letenka do hlavného mesta Mexika. Akciové ceny sú zatiaľ k dispozícií od augusta až do januára 2018. Ak si odhodlaný cestovať a nezostať len v hlavnom meste, letenky do presláveného Cancúnu sa pohybujú od 120 €. Cena letenky do Milána začína od 50 eur. My sme vybrali termín 30.10 – 12.11. Poletíte s nemeckým národným dopravcom Lufthansou.

REZERVÁCIA TU:

OSTATNÉ TERMÍNY TU: https://www.pelikan.sk/akciova-letenka/G-6014

Ako každá metropola, aj Mexico City je mozaikou scén. Jeden moment budete piť tequilu v starej mexickej kantíne, hneď potom budete tancovať na rytmy svetoznámych dídžejov na streche luxusného hotela. Na raňajky budete jesť  tamales a piť kukuričný nápoj atole, večer strávite v luxusnej reštaurácii s kuchyňou svetoznámych kuchárov. Popoludnie strávite s mučivými obrazmi Fridy Kahlo a pozeraním maskovaných wrestlerov navzájom spôsobujúcich si bolesť v zápasoch lucha libre. V meste vás čaká množstvo zaujímavosti a rozhodne sa nebudete nudiť.

My  vám odporúčame navštíviť aj tieto zaujímavosti:

  • Basílica De Nuestra Señora De Guadalupe – v roku 1531 mal indiánsky konvertita Juan Diego na mieste bývalej aztéckej svätyne Cerro del Tepeyac zjavenie Panny Márie. Katolícka cirkev mu uverila, až keď sa jej obraz zjavil na jeho plášti.
  • Metropolitana – stavba katedrály začala v roku 1573 a trvala dve a pol storočia. Dôvodom boli ruiny aztéckeho chrámu ležiaceho na tomto mieste predtým. Obrovská stavba katedrály tak neustále klesala a steny praskali. Počas omše by sa turisti po katedrále pohybovať nemali. Umelecké klenoty sú Altár kráľov (Altar de los Reyes) pochádzajúci z 18. stor., kaplnka anjelov a archanjelov (Capilla de los Santos Ángeles y Arcángeles), oltár Milosrdenstva (Altar de Perdón), alebo ponurá socha Krista (Señor del Veneno)
  • Xochimilco – plávajúce záhrady jazera Xochimilco (chinampas) boli ekonomickou základňou impéria Aztékov, neskôr sa jazero zmenilo na sieť kanálov. Okolo 180 km kanálov zostalo dodnes obľúbenou víkendovou destináciou obyvateľov mesta. Lode plaviace sa po kanáloch majú kapacitu od 14 do 20 osôb.
  • Monumento a los Héroes de la Independencia – symbol mesta, 45 m vysoká socha víťazstva, prezývaná ‚El Ángel‘, bola odhalená pri oslave 100. Výročia mexickej revolúcie.
  • lameda Central – jediný väčší park v centre mesta obklopený najzaujímavejšími pamiatkami a múzeami. Bol založený koncom 16. Stor., populárne miesto na oddych pre obyvateľov mesta; Plaza de las Tres Culturas – miesto s turbulentnou históriou symbolizujúce stret troch kultúr – aztéckej, koloniálnej španielskej a modernej mexickej; La Torre Latinoamericana – od roku 1956 je piata najvyššia budova Mexika orientačným bodom pre dezorientovaných turistov. Vďaka hlboko zapusteným pylónom vydržala už niekoľko zemetrasení. Výhľady zo 44. Poschodia sú veľkolepé.
Miláno – Mexiko city spiatočne len za 319 €
HlasovaťDemos

Color Skin

Header Style

Nav Mode

Layout

Wide
Boxed

Nav Mode