NÓRSKO, KATOWICE – OSLO SPIATOČNE ZA 29€

Spoznaj najdôležitejší námorný prístav a  hlavé mesto Nórska, teraz so super cenou spiatočnej letenky len za 28,92 €. Termíny sa dajú najlepšie kombinovať v septembri. My sme vybrali termín od 16.- 20.9. Poletíš s nízkonákladovou leteckou spoločnosťou Wizz Air.

REZERVÁCIA TU:

Oslo je jedným z najvýznamnejších námorných prístavov Nórska a dôležitým železničným a cestovným uzlom krajiny. K medzinárodnému letisku Gardermoen (OSL) vedie moderná železničná rýchlodráha Flytoget, ktorá dopraví cestujúcich na hlavnú železničnú stanicu za 19 minút. Mesto patrí medzi tie menšie, preto s pešou chôdzou nebude problém. Nachádzajú sa tu svetoznáme múzeá, rôzne aktivity pre športovcov, rušný nočný život, kaviarenské centrá, luxusné reštaurácie a mnoho iného. My v meste odporúčame navštíviť najmä:

  • Akershus – hrad a pevnosť, strategicky postavená dominanta východnej strany prístavu
  • Huk – jedna z dvoch pláží polostrova Bygdøy; polostrov Bygdøy – práve tu nájdete hlavné atrakcie mesta.
  • Vigeland Park – asi najpopulárnejšia atrakcia Nórska. Každý rok ju navštívi viac ako milión návštevníkov. Nachádza sa tu vyše 190 sôch Gustava Vigelanda sa môžete túlať aj celé hodiny
  • Botanická záhrada – okolo 7500 rastlín z celého sveta.
  • Astrup Fearnley Museum– často kontroverzná zbierka súčasného umenia.
  • Historické múzeum– tri múzeá pod jednou strechou, najzaujímavejšou je Oldsaksamlingen vystavujúca mince, šperky, alebo ornamenty z éry Vikingov.
  • árodná galéria– jedna z najväčších atrakcií mesta, najväčšia kolekcia nórskeho umenia. Samozrejme, nechýba slávny Výkrik Edvarda Muncha, diela Gaugina, Picassa, El Greca.
  • Nakupovať sa oplatí v Stortorvete, kde kúpite všetko, od ručných remeselných výrobkov po strieborné šperky. Na trhovisku v Strøget sa môžete zastaviť na jedlo, potom pokračovať k ďalším obchodom pozdĺž brány Karl Johans. Výhodne sa dá kúpiť zľavnené športové oblečenie, strieborné, alebo emailové šperky, tradičné výrobky, alebo sklo (Hadeland) a nábytok.
  • Najlepšie bary a nočné kluby sú na východnej strane mesta, vo štvrtiach Grønlanda Grünerløkka, niekoľko ich nájdete aj v centre mesta.
NÓRSKO, KATOWICE – OSLO SPIATOČNE ZA 29€
HlasovaťDemos

Color Skin

Header Style

Nav Mode

Layout

Wide
Boxed

Nav Mode