NOVINKY V ROKU 2018

Cestujúcich z Letiska M.R. Štefánika v Bratislave čakajú v  roku 2018 viaceré zmeny v leteckej doprave. Cestujúci budú môcť využiť 6 nových pravidelných liniek a jednu novú charterovú linku. Od polovice januára vstúpia do platnosti aj nové pravidlá prepravy príručnej batožiny od spoločnosti Ryanair.

Od marca začne lietať nová letecká spoločnosť Georgian Airways do gruzínskeho Tbilisi s frekvenciu dvakrát v týždni a to každý utorok a piatok.

Druhou novinkou je linka z Bratislavy do Londýna. Okrem letov do Stanstedu 12 x týždenne (ráno a večer) sa cestujúcim zo Slovenska a okolia tento rok ešte rozšíria možnosti letov do hlavného mesta Veľkej Británie. Úplne novú linku z Bratislavy do Londýna-Lutonu otvorí spoločnosť Wizz Air od 25. marca 2018. Lietať sa bude každý pdeň, 7 x trýždenne.

Spločnosť Ryanair otvorí 4 nové linky do dovolenkových destinácií a to konkrétne do Burgas v Bulharsku, Malta, Pafos na Cypre a Solún v Grécku. To sú 4 nové destinácie kam začne v roku 2018 lietať z Bratislavy dopravca Ryanair. Lety spustí rovnako od začiatku letného letového poriadku, teda od konca marca 2018. V porovnaní s minuloročným letom bude novou aj linka do Bologne v Taliansku, kam dopravca spustil lety len koncom októbra 2017.

Letecká spoločnosť Smartwings, ktorá zabezpečuje v letnom dovolenkovom období pravidelné charterové lety do dovolenkových letovísk, doplní do svojej ponuky letov tento rok aj destináciu Catania na Sicílii.

Od 15. januára 2018 mení Ryanair prepravné podmienky batožiny.

Vaša väčšia príručná batožina bude Ryanairom prepravená v podpalubí. Odovzdáte ju však až pri nástupe do lietadla, preto si ju vezmete so sebou aj pri prechode bezpečnostnou kontrolou. Preto sa na ňu vzťahujú všetky prepravné podmienky ako na príručnú batožinu, vrátane zakázaných predmetov či limitov na tekutinu. Už od 15. januára 2018 budú platiť nasledovné zmeny:

Iba cestujúci, ktorí si zakúpili prioritný nástup (tzv. Priority Boarding) si budú môcť na palubu lietadla vziať 2 kusy príručnej batožiny. Platí to aj pre služby Plus, Flexi Plus a Family Plus. (poznámka – Prioritný nástup si možno zakúpiť za 5 € v čase rezervácie letenky, alebo dodatočne za 6 € až do 1 hodiny pred odletom.)
Všetci ostatní cestujúci, tzn. tí, ktorí si nezakúpili prioritný nástup, si budú môcť na palubu vziať len 1 kus malej príručnej batožiny (35 x 20 x 20 cm – kabelka, taška, notebook, igelitka), zatiaľ čo ich druhý kus príručnej batožiny (väčší kufor na kolieskach – 55 x 40 x 20, alebo väčšia cestovná taška či batoh) bude zdarma označený pri nástupnej bráne a ten následne odovzdáte pri nástupe do lietadla a bude umiestnený do podpalubia lietadla.
Ryanair zároveň znižuje poplatok za podanú batožinu zo súčasných 35 € na 25 € a zvyšuje jej hmotnosť z 15 kg na 20 kg. Poplatok platí pri rezervácii vopred cez webovú stránku, na letisku sa platí doplatok.

NOVINKY V ROKU 2018
Hlasovať



Demos

Color Skin

Header Style

Nav Mode

Layout

Wide
Boxed

Nav Mode