PRAHA – SAN FRANCISCO, spiatočne od 380 eur!

PRAHA – SAN FRANCISCO, spiatočne od 380 eur!

San Francisco opäť cenovo prístupné z letiska V. Havela. Zažite štvrté najľudnatejšie mesto v štáte Kalifornia teraz spiatočne len za 384,81 eur a to v termíne od 6.10 do 21.10.

REZERVÁCIA TU:

San Francisco je plné zaujímavých miest a pamiatok. Rozhodne sa tu nebudete nudiť ani jeden deň. Ak sa neviete rozhodnúť čo všetko si máte pozrieť, prinášame vám zopár zaujímavých miest, ktoré si môžete pridať do svojho zoznamu. Rozhodne neoľutujete ich návštevu.

  • Golden Gate Bridge – jedinečné závesné laná mosta namaľované odtieňom „International Orange“ boli skoro nahradené betónovými pylónmi a žltý pruhmi. Spája mesto na severnom cípe polostrova s mestom Sausalito v Marin County, ktoré od pevniny oddeľuje Tichý oceán. Jeho dĺžka dosahuje takmer 2800 metrov.
  • Mission Dolores – najstaršia budova v meste bola založená v roku 1776, prestavaná v roku 1782 za krutého vykorisťovania miestnych Indiánov.
  • Alcatraz Island – ostrov leží ani nie 20 minút loďou od mesta. oci väznica bola zatvorená už v roku 1963 vzhľadom na jej drahé prevádzkovanie, stále je tu prítomná ponurá karma minulosti.
  • Angel Island – Turistami vyhľadávaný ostrov je príťažlivý svojou scenériou a výhľadom na pobrežie Tichého oceánu.
  • Pier 39 – ide o mólo na ktorom máte možnosť pozorovať  tulene, ktoré sa veľmi radi predvádzajú turistom. Určite tu budete chcieť stráviť viac ako hodinu, pretože pohľad na ne vám nedovolí odísť. Neskôr si môžete zájsť do jednej z reštaurácií, prípadne kúpiť zaujímavé suveníry pre blízkych.
  • Grace Cathedral – pravdepodobne najväčší gotický kostol v meste nachádzajúci na vrchole Nob Hill. Ak sa vám podarí, určite zostaňte na bohoslužbu prípadne na nejaký koncert.
  • Dobrou investíciou je City Pass (http://www.citypass.com/city/sanfrancisco.html) umožňujúci zlacnený vstup do viacerých atrakcií, voľné cestovanie verejnou dopravou MUNI, a ďalšie iné zľavy. Platí sedem dní, cena sa pohybuje okolo 59 USD (deti 44 USD), je dostupný v turistických informačných centrách (San Francisco Visitor Information Center).
  • Jedlo– Mexické reštaurácie nájdete vo štvrti Mission, talianske okolo North Beach, a samozrejme čínske v Chinatown, niekoľko japonských je v Japan Center. V zdravie uvedomelom meste nájdete vegetariánske jedlá v každom menu a je tu aj dosť vegetariánskych reštaurácií. S blízkymi vinohradmi ako Napa alebo Sonoma Valley sú v meste dostupné výborné a kvalitné vína. Zákony štátu Kalifornia zakazujú fajčenie vo všetkých reštauráciách, baroch a kaviarňach. Davy fajčiarov na chodníku si určite všimnete.
  • Nákupy – Ako v každom väčšom meste, aj tu by ste normálne očakávali obrovské obchodné domy, alebo medzinárodné značky. No v San Franciscu je nakupovanie pokojné a zaručené. Ak máte chuť nakupovať v značkových obchodoch, alebo stretnúť davy ľudí zájdite do nákupného srdca mesta, na Union Square.
PRAHA – SAN FRANCISCO, spiatočne od 380 eur!
HlasovaťDemos

Color Skin

Header Style

Nav Mode

Layout

Wide
Boxed

Nav Mode