SENEGAL, VIEDEŇ – DAKAR, SPIATOČNE ZA 244 €.

Navštíte hlavné mesto Senegalu Dakar so spiatočnou letenkou len za 244 €. V termíne od 15.4 – 24.4. Poletíte so spoločnosťou TAP air Portugal s krátkym medzipristátím v Lisabone. So sebou si môžete zobrať príručnú batožinu:  1 ks do 8 kg (55cm x 40cm x 20cm),  1 ks do 2 kg (40cm x 30cm x 15cm)

REZERVÁCIA TU:

Dakar sa nachádza na pobreží Atlantického oceánu v západnej Afrike, na južnom okraji sahelu – pásma savany. Prevažne rovinatá krajina susedí s Gambiou, Guineou, Guineou-Bissau, Mali a Mauritániou.

Hlavné a súčasne najväčšie mesto Senegalu je príjemným cieľom na návštevu a každá z jeho štvrtí disponuje vlastným špecifickým čarom. Trhy a väčšie ulice sú miestami plnými života, kde pohyb a ruch trvá od rána až do neskorých večerných hodín. Dakar leží na pobreží Atlantického oceánu na malom polostrove, čo znamená, že tu panujú príjemnejšie teploty než vo vnútrozemí a súčasne okrem pamiatok tak lákajú aj miestne pláže a ostrovy.

Historické centrum Dakaru sa rozprestiera v štvrti Plateau. Najvýraznejšie stavby nájdete okolo Námestia nezávislosti, kde sa nachádza aj prezidentský palác, strážený nepretržite členmi prezidentskej stráže. Islamskú architektúru v Dakare reprezentuje sieť drobných uličiek v štvorcovej forme Medina a Veľká mešita Hassana II. Neďaleko od mešity žije čínska komunita a rozrastá sa takým tempom, že čoskoro bude mať zrejme aj Dakar svoj vlastný “Chinatown”. Odporúčame navštíviť Sochu afrického znovuzrodenia, postavenú v roku 2010, pri príležitosti osláv 50.výročia nezávislosti Senegalu od Francúzska. Vedzte však, že socha bola postavená za finančnej pomoci vlády Severnej Kórei a pripomína tradičné stalinovské sochy. Preto a tiež pre vysoké náklady ktoré stála vyvolala viaceré kontroverzie a nie všetci Senegalčania ju tak vnímajú v dobrom. S výškou 49 metrov je Socha afrického znovuzrodenia najvyššou sochou v Afrike a stojí v štvrti Ouakam na vysokom kopci. Z jej podstavca získate na Dakar pekný výhľad, hoci ešte lepší sa vám naň naskytne, keď sa vyveziete výťahom až na samotný vrchol sochy. Nakoľko Dakar sa nachádza pri mori, nájdete v ňom viaceré pláže, niektoré sú však súkromné a iné nie sú na kúpanie úplne vhodné alebo dostatočne bezpečné. Osobne najviac odporúčame pláž na ostrove Gorée a potom Plage des enfants, Terrou bayle sogui, Anse Bernard, Kussum, Cour de cassation a Ouakam. Lokalita Pointe des Almadies je veľmi obľúbená medzi surfistami, predovšetkým od novembra do mája. Kuriozitou je, že je vôbec najzápadnejším pevninským bodom celého afrického kontinentu.

 

SENEGAL, VIEDEŇ – DAKAR, SPIATOČNE ZA 244 €.
HlasovaťDemos

Color Skin

Header Style

Nav Mode

Layout

Wide
Boxed

Nav Mode