SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY, KOŠICE – DUBAI/ABU DHABI, SPIATOČNE ZA 335 €

Leto nemusí končiť v auguste. Pokojne si ho spravte aj koncom októbra v Dubai alebo Abú Dhabí. Cena spiatočnej letenky z Košíc vás bude stáť 335 €. Poletíte so spoločnosťou Turkish Airlines. Na výber máte niekoľko termínov.

DUBAI REZERVÁCIA TU:

ABÚ DHABÍ REZERVÁCIA TU:

Dubaj patrí medzi najrýchlejšie sa rozrastajúce miesto na svete. Kým v 90. Rokoch tu bola len púšť a minimum stavieb. Ropa a investovanie bohatých šejkov sa postarali o to, že Dubaj sa stal snom takmer každého cestovateľa. Očarí vás stavbami, luxusom a nádhernými plážami. O tom, že by ste sa v meste nudili nie je ani možné uvažovať. Dubaj vás doslova vtiahne do jeho ruchu. Medzi pamiatky , ktoré sa oplatí navštíviť je Ski Dubai , prvé kryté lyžiarske stredisko Blízkeho východu. Nachádza sa v nákupnom centre Mall of the Emirates. Burdž Chalifa ide o mrakodrap, ktorý bol dostavaný v roku 2010 a v tomto období sa stal najvyššou budovou sveta, má 162 poschodí. Samozrejme v budove je aj vyhliadka, ktorá stojí za návštevu. Palmové ostrovy , ide o umelé ostrovy, kde nájdete luxusné obchody a rezidencie. Sú považované za 8. div sveta , sú postavené v tvare stromu ďatľovníka. Burj Al Arab je asi najznámejšou atrakciou na Dubaj , skoro každý turista chce mať fotku s hotelom v tvare plachetnice. O Dubaji sa už popísalo a pohovorilo kadečo, preto vás ešte na záver prinášame pár faktov, o ktorých ste možno netušili:

 

 • V roku 1991 bol v meste len 1 mrakodrap, dnes ich je vyše 400.
 • Ak si chcete zarobiť pár gramov zlata, zaregistrujte sa a schudnite. Za každé kilo, ktoré obyvateľ schudne, dostane približne 2grami zlata.
 • Poznávacie značky na autách v Dubaji určujú prestíž a status majiteľa vozu. Značky s jednomiestnym číslom sú najprestížnejšie, s dvoma trochu menej a takto to pokračuje.
 • Ak máte náhodou zopár zlatých tehličiek, zájdite do miestneho bankomatu, ktorý vám ich vydá.
 • Aj napriek tomu, že je to ilegálne, domáci si miesto psa prípadne iného domáceho miláčika zaobstarávajú šelmy.

 

Abú  Dhabí ( Abú Zhabí) je hlavné mesto Spojených arabských emirátov. Mesto je známe pod prívlastkom „kvetinové“, kvôli veľkým plochám zelene a kvetinových záhonov esteticky doplnených početnými fontánami. Je hlavným bankovým a obchodným centrom Spojených arabských emirátov, má medzinárodné letisko. Po Dubai ide o druhé najväčšie mesto, ktoré taktiež ponúka svoje skvosti.

 • Mešita šejka Zayeda – najväčšia v SAE a tretia najväčšia na svete, grandiózna stavba z marockého bieleho mramoru a tiež miesto posledného odpočinku prvého prezidenta emirátov. Túto skvostnú stavbu ako z rozprávky (dokončená v roku 2003) zdobí najväčší perzský koberec na svete a tiež najväčšie krištáľové lustre, aké kedy vyrobila firma Swarovski (hlavný luster je 15 m vysoký a 10 m široký). Mešita pojme 50.000 veriacich.
 • Hotel Yas Viceroy – vklinený dozávodného okruhu F1 s pretekárskou dráhou pomedzi dve krídla hotela. Hoteloví hostia môžu preteky sledovať z terasy svojej izby či priamo zo spálne.
 • Promenáda Corniche – so 7 km dlhými plážami, kvitnúcimi záhradami, ihriskami a skateboardingovým okruhom.
 • Komplex piatich veží Etihad Towers – s barom s krásnym výhľadom na mesto na 62. poschodí.
 • Shopping centrum Marina Mall – v ničom nezaostáva za presláveným dubajským shoppingovým rajom.
 • Aquapark Yas Waterworld -s množstvom vodných atrakcií, pri ktorých občas ide dospelým o život, deťom však o super zábavu a nezabudnuteľné zážitky.
 • Hotel Hayat Capital – najšikmejšia umelo vytvorená stavba na svete, vychýlená pod 18-stupňovým uhlom (štyrikrát šikmejšia ako veža v Pise).
 • Najslávnejší hotel v Abú Dhabí Emirates Palace – ubytoval aj hrdinky filmu Sex v meste. Dokončili ho v roku 2005 a stál tri miliardy dolárov (v tom čase bol najdrahším hotelom na svete).
SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY, KOŠICE – DUBAI/ABU DHABI, SPIATOČNE ZA 335 €
HlasovaťDemos

Color Skin

Header Style

Nav Mode

Layout

Wide
Boxed

Nav Mode