SRÍ LANKA, Z VIEDNE DO COLOMBA LEN ZA 479 EUR SPIATOČNE!

Využite akciu  na jesenné letenky na Srí Lanku. Na výber zostáva stále niekoľko leteniek od októbra až do novembra. Napríklad termín od 3.11. – 12.11 len za 479 eur. Poletíte z Viedne so spoločnosťou Ukraine-international.

REZERVÁCIA TU:

TERMÍNY TU

Chcete vedieť ako asi vyzerá raj na zemi? Tak potom navštívte aj vy Srí Lanku. Srí Lanka je štát ležiaci na ostrove Cejlón v Indickom oceáne. Ak túžite po oddychu, prechádzke po dažďovom pralese, ak chcete cítiť pravú vôňu čajových listov a vidieť slonie kúpele tak práve pre vás je toto miesto ako stvorené.

Exotická krajina ponúka turistom prekrásnu prírodu, ešte krajšie a pokojné pláže a taktiež historické pamiatky. Ak vás unaví vylihovať na pláži, tak nezabudnite navštíviť napríklad tieto miesta, ktoré podľa nás nemôžete pri návšteve krajiny vynechať.

  • Kúpanie sa v Indickom oceáne. Keď pristanete a vybalíte sa na hoteli, zájdite si na najbližšiu pláž. Vychutnajte si búrlivý a teplý oceán a načerpajte energiu na potulky po krajine.
  • Mesto Kandy. Druhé najväčšie mesto na ostrove je plné kultúry a ruchu. No napriek tomu si obyvatelia ešte stále nezvykli na turistov. Pri príchode sa pripravte na pohľady domorodcov. Nie že by sa na vás pozerali z nenávisťou, ide skôr o zvedavosť, pretože vidieť bielych ľudí nie je také časté. Ak vás požiadajú o fotku neváhajte sa odfotiť. Miestni vám na oplátku ukážu ich dobrosrdečnosť. V meste bezpochyby navštívte jeden z najkrajších chrámov a to Temple of the Tooth ( Chrám Budhovo zubu). Buďte však slušný, pretože pre miestnych je toto miesto veľmi posvätné. Ak máte dostatok času, približne 100 kilometrov od mesta sa nachádza známe Pinnawala, teda sloní sirotinec. V sirotinci sa nachádza približne 80 slonov a z mesta Kandy sa sem dostanete „pohodlne“ tuk-tukom.
  • Miesto prezývane aj levia skala. Ide o obrovský kameň, ktorý v minulosti slúžil ako palác Srí Lanskému kráľovi. Dnes je skala zapísaná do zoznamu UNESCO a radí sa medzi najnavštevovanejšie miesto na ostrove. Ak sa chcete v Sigiryi zdržať dlhšie, pokojne sa ubytujte v okolitých mestách. Asi najvhodnejšie je mesto Dambulla z ktorého sa ku skale dostanete tuk-tukom približne za 7 eur.
  • Pravú vôňu vonných tyčiniek a jazmínu ucítite takmer v každom budhistickom chráme. Keďže v krajine prevláda práve budhizmus, núdzu o takéto chrámy nepocítite. Nájdete ich všade. Niektoré sú chudobné iné však honosné a rozľahlé, každý jeden má však svoje čaro.
  • Ak chodíte na masáže u nás na Slovensku, určite vyskúšajte miestni ajurvédsku masáž, ktorá sa tu za lacné peniaze určite oplatí.
  • Milovníci čaju si prídu na svoje v čajovej manufaktúre. Na exkurzii po plantážach vám ukážu postup zbierania až po výsledný produkt. Samozrejme nechýba ochutnávka.
  • Na dobrodruhov čaká cestovanie vlakom. I napriek tomu, že Srí Lanka je pomerne malý ostrov, zlá infraštruktúra nepridáva pohodlnému cestovaniu napriek krajinou. Ak však chcete vidieť čaro ostrova, nasadnite do vlaku a nechajte sa unášať. Cez otvorené dvere uvidíte pohoria, čajové plantáže a okolitú prírodu. Cesta vlakom vás pritom vide len okolo 1 eura.
  • Srí Lanka je miesto, ktoré vás chytí za srdce a pri odchode sa sem budete chcieť určite aspoň raz vrátiť. Ostrov ponúka množstvo iných zaujímavých pamiatok okrem hore uvedených. Preto si svoju cestu dôkladne naplánujte aby ste stihli vidieť čo najviac
SRÍ LANKA, Z VIEDNE DO COLOMBA LEN ZA 479 EUR SPIATOČNE!
HlasovaťDemos

Color Skin

Header Style

Nav Mode

Layout

Wide
Boxed

Nav Mode