ŠVÉDSKO, BUDAPEŠŤ – MALMÖ, SPIATOČNE ZA 38 €

Opäť tu máme jedno z krásnych miest vo Švédsku za zvýhodnenú cenu spiatočnej letenky. V termíne od 20. 24. 9 poletíte do najstaršieho mesta vo Švédsku len za 37,24 €. Poletíte s nízkonákladovou leteckou spoločnosťou Wizz Air.

REZERVÁCIA TU:

Malmö je tretie najľudnatejšie švédske mesto nachádzajúce sa v jeho najjužnejšej provincii Skåne na južnom pobreží Švédska. V meste sa stretnete s modernými, ale aj starými pamiatkami a zaujímavosťami. Okrem toho sa v meste nachádza množstvo bicyklov a ich užívateľov. Konkrétne sa Malmö nachádza na 7mej priečke zo všetkých miest v počte bicyklov na obyvateľa. Turisti si tu prídu tiež na svoje, my odporúčame pozrieť sa na :

  • Neďaleký hrad Malmöhus je najstarším zachovalým renesančným zámkom v celej Škandinávii a dnes ukrýva bohatú zbierku umenia od roku 1500 a tiež najväčšiu kolekciu súčasného severského umenia.
  • Chrám Sankt Petri, ktorý postavili na začiatku 14. storočia v štýle baltskej tehlovej gotiky, pravdepodobne po vzore Kostola Panny Márie v Lübecku. Veža chrámu sa v priebehu 15. storočia dvakrát zrútila a konečnú súčasnú podobu dostala až v 19. storočí. Mnoho ostatných mestských domov má jedno či dve poschodia a badať na nich výrazný dánsky vplyv.
  • Historické námestie Strotorget zo 16. storočia. V kontraste s nimi nad mestom čnie unikátna budova Turning Torso z roku 2005, ktorá sa „zakrúca“ odspodu až nahor o celých 90 stupňov.
  • Prieliv Öresund (Sundský prieliv), ponad ktorý otvorili most Dresund, ktorý spojil Malmö s dánskou Kodaňou a vzdialenosť medzi krajinami skrátil na 20 minút jazdy.
  • Pláž Ribersborg ktorú dôverne prezývajú Ribban alebo dokonca Copacabana Malmö. Táto umelo vytvorená plytká pláž sa tiahne pozdĺž celého pobrežia mesta.
  • Nezabudnite zájsť do jedného z množstva barov. Nie nadarmo mesto vyhralo prvenstvo v množstve barov a krčiem na jedného obyvateľa.
ŠVÉDSKO, BUDAPEŠŤ – MALMÖ, SPIATOČNE ZA 38 €
HlasovaťDemos

Color Skin

Header Style

Nav Mode

Layout

Wide
Boxed

Nav Mode