VIEDEŇ – LOS ANGELES, SPIATOČNE ZA 329 €

Využite posledný deň zlacnených leteniek do „mesta anjelov“ teraz priamo z Viedne len za 329 €. Na výber máte termíny v mesiacoch apríl a máj.

REZERVÁCIA TU:

Poletíte s leteckou spoločnosťou United Airlines Inc. So sebou si môžete zobrať príručnú batožinu.

Nezabudnite, že pri ceste do/cez USA je potrebné požiadať o cestovné povolenie ESTA. Vybavíte ho online a za pár minút – podrobný návod nájdete v tomto článku.

Welcome to Los Angeles, v druhom najväčšom meste USA, v hlavnom meste a mekke umelcov. Mesto je tak nabité kreativitou, že každý 6 obyvateľ pracuje v tvorivom odvetví. Stretnete tú množstvo spisovateľov, tanečníkov, hercov, producentov a vlastne každého koho si predstavíte. No a načo sa pozrieť?

  • Hollywood, chodník slávy a kopec Hollewood. Na všetkých miestach vás zo začiatku určite prekvapí množstvo turistov, avšak keď sa už raz nachádzate v L.A, bez tejto atrakcie určite neodhádzajte. Chodník slávy je dlhá ulica na ktorej  sú hviezdy každého, kto niečo v šou- biznise znamenal. Spravte si fotku s hviezdou svojho idola a vyberte sa na prechádzku po West Hollywood. Na tomto mieste si pozriete ako žujú bohatí Američania a garantujeme vás, že bude závidieť aj ten kto nechce. No a nakoniec sa vyberte obzrieť samotný nápis Hollywood. Samozrejme, že úplne až k nemu sa nedostanete. Väčšinou si musíte dopredu naštudovať najlepšiu trasu, odkiaľ by ste nápis videli, prípadne by bolo dobre ísť s niekým miestnym kto sa tu vyzná. My odporúčame ísť trasou na Griffith observatory. Síce bude nápis pomerne malý, ale zároveň sa môžete z observatória pozrieť panorámu mesta.
  • Walt Disney – koncertná hala – ide o najväčšiu stavbu Franka Gehryho, ktorý navrhol okrem iného Tancujúci dom v Prahe. AK viete dobre po anglicky, rezervujte si vopred niektoré predstavenie a nebudete ľutovať.
  • Pláž Santa Monica – chcete zažiť typickú oddychovú sobotu obyvateľov? Vyberte sa na pláž, jedzte hot-dogy a leňošte pri slnečnom počasí. Pláž je populárna najmä medzi surfistami, nakoľko sú tu vysoké vlny a voda býva studená na kúpanie. Ak si chcete skúsiť zasurfovať, požičajte si surf. Toto miesto je ešte výnimočné tým, že tu končí legendárna cesta route 66, čo bola prvá cesta spájajúca západ Ameriky s východom. Nachádza sa tu mnoho obchodíkov, promenád a centier na zábavu. Ak budete mať šťastie, možno narazíte aj na nejakú celebritu.
  • Filmové štúdia – odporúčame navštíviť aj napriek väčšej cene za lístok. Za celodenný vstup zaplatíte približne 70 eur, avšak vaša investícia nebude márna. Dozviete sa ako sa točia filmové trháky a okrem iného sa pozriete na miesta kde sa točili a vznikali napríklad Simpsonovci, Múmia, Jursk park, Transofrmers a podobne.
  • The Grove– ak chcete nakupovať pozrite sa aj do tohto centra. Ide o obchodný a zábavný komplex, ktorého vlastníkom je R.J Coruso. Na ploche 53 tisíc mnájdete značky ako Nike, Apple, Topshop, M.Kors a mnoho iných. Ak vás nakupovanie unaví oddýchnite si pri jednej z fontán a dajte si skvelú zmrzlinu.
  • Nočný život – ak máte viac ako 21 rokov a platný občiansky preukaz, ponorte sa do noci a objavte jedny z najlepších barov, diskoték a reštaurácií. Skúste napríklad Hollywood Club Raval, LA Epic Club, alebo Hard Rock Cafe.
  • Ostrov Catalina – síce sa ostrov nachádza mimo L.A, jedoducho sa tam dostanete z mesta trajektom. Behom chvíľke tak budete stáť na jednom z najromantickejších ostrovov v Amerike. Ostrov Santa Catalina je 33,8 kilometrov dlhý a 13 kilometrov široký a od pobrežia je vzdialený len 32 kilometrov. Je husto pokrytý zeleňou a nachádzajú sa tu rôzne chránené druhy zvierat a rastlín.
VIEDEŇ – LOS ANGELES, SPIATOČNE ZA 329 €
5 (100%) 1 voteDemos

Color Skin

Header Style

Nav Mode

Layout

Wide
Boxed

Nav Mode