VIEDEŇ – MALTA, spiatočne od 156 eur!

VIEDEŇ – MALTA,  spiatočne od 156 eur!

Letecká spoločnosť Airmalta Company ponúka zvýhodnené letenky na ostrov Malta. Z Viedne sa tak na Maltu dostanete len za 156,60 eur spiatočne. Letenky do 160 eur sú k dispozícií takmer celé leto.

REZERVÁCIE TU:

Malta je vyspelá a husto obývaná ostrovná krajina v Stredozemnom mori.

Ostrov je v oblasti cestovania označovaní ako Stredozemný klenot. Kúpať v mori sa dá od marca do októbra a prekrásne pláže si zamiluje každý turista. Okrem toho ostrov ponúka množstvo zaujímavosti. Napríklad samotné mesto Valleta, ktoré je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Pri návšteve odporúčame okrem pláži navštíviť aj tieto miesta:

  • Mdina old city- ide o bývalé hlavné mesto ostrova. V súčasnosti sa tu nachádza veľa histórie na malom mieste. Prehliadka mesta zaberie približne 3 hodiny, pri ktorých si vychutnáte krásne uličky, typické domy, ale aj reštaurácie a kaviarne.
  • John´s Co-Cathedral, Katedrála sv .Jána krstiteľa – katedrála postavená v rokoch 1572 – 1577. Katedrála je z vonkajšej strany zdobená jednoduchou fasádou, avšak interiér je veľkolepý. Nachádza sa tu 9 kaplniek a známy obraz Jána Krstiteľa od Caravaggia.
  • Peterś Pool – zátoka s  kryštálovou vodou. Množstvo turistov sem chodí za zábavou a skokmi zo skál. Dostanete sa sem buď autom alebo pešo nakoľko prístupná cesta nie je pre verejnú dopravu.
  • Mellieha Beach – pláž zo žltastým pieskom a čistou vodou. Odporúčame navštíviť najmä v dopoludňajších hodinách, kedy sa pláž nezaplní miestnymi obyvateľmi.
  • Paul´s Catacombs – v katakombách sa dozviete niečo o histórii ostrova a pozriete sa na miesta kde sa v minulosti ukrývali ľudia. Pred vstupom si môžete pozrieť krátky dokumentárny film. Vstupné je približne 5 eur.
  • Popeye Village Malta – miesto, ktpré bolo postavené ako filmová kulisa pre výrobu hudobného hraného filmu Pepek, v hlavnej úlohe s Robinom Williamsom. V súčasnosti ide o múzeum pod holým nebom pre rodinnú zábavu. Nachádza sa tu množstvo prehliadok, atrakcií, kino, plavba loďou a iné.
VIEDEŇ – MALTA, spiatočne od 156 eur!
5 (100%) 1 vote
Pin It