VIEDEŇ – MALTA, SPIATOČNE ZA 133 €

Ešte nevieš kam pôjdeš na dovolenku? Čo tak na Maltu a to doslovne. Z Viedne v termíne od 27.8 – 5.9 len za 132,38€. Poletíš s leteckou spoločnosťou Eurowings.

REZERVÁCIA TU:

Stredozemný klenot, Malta. Aj takto býva často pomenovaný ostrov, ktorého klíma umožňuje kúpanie sa v mori od marca do októbra. Malta je taktiež veľmi bohatá na historické pamiatky. Tri z nich sa nachádzajú na zozname Kultúrneho dedičstva organizácie UNESCO: hlavné mesto Valletta ako celok, megalitické chrámy na Malte a Gozu, a takzvané Hypogeum v Hal Saflieni. Ďalšie historické pamiatky pochádzajú z obdobia arabského obsadenia ostrova, najmä však z doby vlády johanitov. Je možné spomenúť celé mesto Mdinu (hradby postavili už Arabi), ďalej nespočítateľné stavby a pevnôstky vo Vallette, hlavné mesto Goza Victoriu, mnoho palácov a strážnych veží, roztrúsených po celom súostroví.

Pri návšteve odporúčame okrem pláži navštíviť aj tieto miesta:

  • Mdina old city- ide o bývalé hlavné mesto ostrova. V súčasnosti sa tu nachádza veľa histórie na malom mieste. Prehliadka mesta zaberie približne 3 hodiny, pri ktorých si vychutnáte krásne uličky, typické domy, ale aj reštaurácie a kaviarne.
  • John´s Co-Cathedral, Katedrála sv .Jána krstiteľa – katedrála postavená v rokoch 1572 – 1577. Katedrála je z vonkajšej strany zdobená jednoduchou fasádou, avšak interiér je veľkolepý. Nachádza sa tu 9 kaplniek a známy obraz Jána Krstiteľa od Caravaggia.
  • Peterś Pool – zátoka s kryštálovou vodou. Množstvo turistov sem chodí za zábavou a skokmi zo skál. Dostanete sa sem buď autom alebo pešo nakoľko prístupná cesta nie je pre verejnú dopravu.
  • Mellieha Beach – pláž zo žltkastým pieskom a čistou vodou. Odporúčame navštíviť najmä v dopoludňajších hodinách, kedy sa pláž nezaplní miestnymi obyvateľmi.
  • Paul´s Catacombs – v katakombách sa dozviete niečo o histórii ostrova a pozriete sa na miesta, kde sa v minulosti ukrývali ľudia. Pred vstupom si môžete pozrieť krátky dokumentárny film. Vstupné je približne 5 eur.
  • Popeye Village Malta – miesto, ktoré bolo postavené ako filmová kulisa pre výrobu hudobného hraného filmu Pepek, v hlavnej úlohe s Robinom Williamsom. V súčasnosti ide o múzeum pod holým nebom pre rodinnú zábavu. Nachádza sa tu množstvo prehliadok, atrakcií, kino, plavba loďou a iné.
VIEDEŇ – MALTA, SPIATOČNE ZA 133 €
HlasovaťDemos

Color Skin

Header Style

Nav Mode

Layout

Wide
Boxed

Nav Mode