VIEDEŇ-PAPHOS (CYPRUS), SPIATOČNE ZA 75€

Cyprus, obľúbený ostrov plný zaujímavosti a raj korytnačiek. Ak ho chcete spoznať, využite akciové letenky z Viedne v termíne od 26.6-1.7 so spiatočnou letenkou za 75,39€.

REZERVÁCIA TU:

Cyprus okrem oddychu na pláži ponúka množstvo zaujímavosti jednak z hľadiska histórie, ale aj prírodných krás.

Ostrov Cyprus sa nachádza v Stredozemnom mori v blízkosti Turecka. Rozdelený je na dve časti, no republiku vytvorenú na severnom území uznávajú len tureckí čelní predstavitelia. Ak máte radi atmosféru gréckych ostrovov, budete sa skvele cítiť aj v tejto krajine.

O historické pamiatky nie je na Cypre núdza rovnako ako o krásnu krajinu. Kourion je kvôli svojej polohe tým najobľúbenejším. Nachádza sa na pobreží a v kombinácii s výhľadom na more je skutočne nádherným miestom. Pozostáva z niekoľkých častí, pretože až do súčasnosti sa podarilo uchovať cenné divadlo rímskeho typu, dom jedného z panovníkov a pozostatky baziliky, v ktorej môžete obdivovať aj krásne mozaikovité zdobenie. Počas svojej najväčšej slávy patril medzi významné a bohaté centrá na Cypre. Svedčia o tom aj vykopávky, ktoré pochádzajú aj z obdobia 5000 rokov pr. Kr. Kvôli častým zemetraseniam ho museli rekonštruovať a nakoniec sa ho rozhodli práve pre tento dôvod opustiť a presťahovať sa do vnútrozemia.

Najkrajšie pobrežie sa nachádza na východe ostrova. Oblasť Cape Greco vám síce neponúkne toľko pohostinných pláží s možnosťou na plávanie, ale môžete sa tešiť na najlepšie výhľady. Skalnaté útesy pripomínajú prírodu gréckych ostrovov. Podľa legendy chráni túto časť Cyprusu obrovská vodná príšera, ktorú môžete stretnúť počas letných podvečerov. Údajne nikdy neprichádza, keď ste pri mori viacerí, tak si na ňu budete musieť počkať osamote.

Hrad Paphos

Aj tento hrad sa nachádza v blízkosti mora a je zaujímavý tým, že časť vody sa počas prílivu dostáva až priamo k nemu a vy sa k hradu dostanete iba prostredníctvom vybudovaného mosta. Paphos tak z časti vyzerá, ako keby trónil iba na vode. Budova bola postavená v byzantskom období a najprv plnila funkciu obrannej pevnosti. Neskôr v nej prebývala aj šľachta, no v 13. storočí ho postihlo silné zemetrasenie, kvôli čomu zostali na pobreží iba ruiny. Vtedajší obyvatelia ho však kompletne prestavali, dali mu silnejšie základy a vdýchli mu nový život. Ako nezmarný fénix potom slúžil až do súčasnosti, keď mal na krátke obdobie opäť funkciu obrannej pevnosti, neskôr väzenia a veľkého skladiska. Momentálne je cenený najmä vďaka nádhernému výhľadu na more, ktorý ponúka pre všetkých turistov.

Nech sa vyberiete na ktorúkoľvek časť ostrova, na všetkých plážach máte veľkú šancu stretnúť malé vyliahnuté korytnačky. Tunajšie podmienky sú ideálne pre hniezdenie a vďaka tomu ponúkajú skvelé prírodné divadlo pre turistov. Cyperčania zároveň upozorňujú, aby k nim boli turisti ohľaduplní a aby nezmarili výborné podmienky pre ich milované korytnačky

VIEDEŇ-PAPHOS (CYPRUS), SPIATOČNE ZA 75€
HlasovaťDemos

Color Skin

Header Style

Nav Mode

Layout

Wide
Boxed

Nav Mode