VIEDEŇ- PISA, SPIATOČNE ZA 41€

Letecká spoločnosť Ryanair ponúka akciové ceny spiatočnej letenky do talianskeho mesta Pisa. Spoznajte tak nielen šikmú vežu, ale omnoho viac teraz za 41€ priamo z Viedne v termíne od 4.-11.6.

REZERVÁCIA TU:

Pisa je mesto v regióne Toskánsko v Taliansku, hlavné mesto rovnomennej provincie. Mesto má rozlohu 185 km² a okolo 88 400 obyvateľov. Nachádza sa na brehoch rieky Arno, 10 km východe od ústia. Je hlavným mestom rovnomennej provincie a sídlom arcibiskupa. Oblasť je známa prekrásnym prostredím, kvalitným vínom a olivovým olejom a históriou plnou veľkých umelcov.

Mesto však okrem známej veže ponúka aj mnoho iných zaujímavých miest. Ak sa preto rozhodnete cestovať do Toskánska a navštívite aj Pisu, určite si pri tom pozrite aj:

  • Šikmú vežu – tá je asi najkrajšia skoro ráno, prípadne večer, keď tam nie je kvantum návštevníkov. Za približne 18 eur si to doslovne môžete vyšliapať na vrchol a pokochať sa výhľadom.Pri návšteve netreba minúť 27 Medicijských víl, ktoré táto mocná rodina strategicky rozmiestnila po regióne a dnes čakajú na zaradenie do Zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO.
  • Na námestí stojí aj Dóm Santa Maria Assunta, postavený v rokoch 1063 – 1118. Rozprestiera sa na krížovom pôdoryse s galériovou fasádou nad troma románskymi portálmi a s krížovou kupolou.
  • Battistero – sakrálna stavba sa zaraďuje medzi jednu z pamiatok Piazza dei Miracoli. Nachádza sa vedľa Šikmej veže a celý objekt je zapísaný do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Ide o najväčšiu krstiteľnicu v Taliansku s obvodom 107,24 metra. Podobne ako veža aj Baptistérium je mierne naklonené. Sklon je na východ smerom ku katedsrále.
  • Palazzo Blu – múzeum, ktoré ma stále ale aj rotujúce zbierky. V minulosti hostil exponáty od Warhola, ale aj Picassa. V múzeu sa tiež nachádzajú zbierky dobového toskánskeho nábytku.
  • Bagno Gioiello (Marina di Pisa) – ak si chcete oddýchnuť a vychutnať dovolenkovú atmosféru, navštívte túto pláž. Určite vás prekvapí čistá pláž a nádherne more.
  • Sunset Cafe – vychutnajte si západ slnka spolu s priateľmi a dobrým drinkom či kávou. Na pláži budú nachystané miesta na sedenie, takže ak sa poponáhľate stihnete si obsadiť tie najlepšie miesta.
VIEDEŇ- PISA, SPIATOČNE ZA 41€
HlasovaťDemos

Color Skin

Header Style

Nav Mode

Layout

Wide
Boxed

Nav Mode