VIEDEŇ – VALENCIA, SPIATOČNE ZA 31 €

Spoznajte temperamentnú Valenciu v zimnom období, v termíne od 5. -12.12 . Teraz so spiatočnou letenkou z Viedne len za 31 €. Poletíte so spoločnosťou Laundamotion.

REZERVÁCIA TU:

Valencia je mesto, ktoré vám ponúkne množstvo pamiatok a zaujímavostí. Historické centrum Valencie pripomína zaujímavý labyrint a je ako stvorené pre romantické večerné prechádzky. Starobylá štvrť odhaľuje románske, gotické a renesančné dedičstvo UNESCO, vrátane ikonickej budovy La Lonja zo 16. storočia. Aj napriek tomu, že bude chladnejšie počasie nájdete tu niektoré z najkrajších pláží v Stredomorí a v kombinácii s celoročne príjemnou klímou je to dokonalé miesto pre spomalenie a naladenie sa na oddychovú vlnu. Medzi top pláže patrí napríklad Malvarrosa, Las Arenas alebo Patagonia.

Vo Valencii nájdete taktiež zaujímavú zmes rôznorodej kultúry. Veľmi obľúbené je tradične historické centrum. Napríklad Iglesia de San Juan del Hospital je najstarším kostolom v meste. Monumentálna stavba pochádza už z 13. storočia. Múzeum dekoratívneho umenia zase sídli v budove nádherného paláca. Pozornosť upúta už samotná vstupná brána s dôkladnou sochárskou prácou. Obzrite si aj jednotlivé námestia s fontánami, ktoré pridávajú ďalšiu krásnu zastávku počas vašich potuliek. Z tej modernej stránky je to predovšetkým komplex La Cuidad de las Artes y las Ciencas. Nádherná ukážka aktuálnej architektúry je miestami dychberúca. Budova spĺňa všetky atribúty výnimočnej stavby, na ktorú sa môžete pozerať stále dookola a kochať sa iným detailom. V tomto komplexe nájdete napríklad vedecké múzeum, veľké múzeum podmorského sveta a nové operné sály.

Bioparc – ZOO postavená podľa nových parametrov, keď sa hľadí najmä na pohodlie zvierat a verné podmienky ich prirodzenému prostrediu. Park je rozdelený do niekoľkých tematických okruhov, kde vždy nájdete prislúchajúce zvieratá. Často žijú vo veľmi blízkom kontakte s ľuďmi a prinášajú im unikátny zážitok.

Okrem toho si určite nenechajte újsť: Jardines del Turia – veľký park s množstvom atrakcií. Veľmi obľúbený najmä medzi rodinami s deťmi. Ponúka veľa oddychových zón, ktoré sú prepletené so zaujímavými hrami pre dospelých i malých návštevníkov. Múzeum umenia – nachádzajú sa tam originály viacerých španielskych maliarov a umelcov. Torres de Serranos – historické mestské hradby s krásnym výhľadom. Mercado Central – veľké trhovisko s potravinami. Jedna z najobľúbenejších atrakcií plná výrazných chutí a vôní, kde sa najlepšie dostanete do kontaktu so španielskou kultúrou.

 

VIEDEŇ – VALENCIA, SPIATOČNE ZA 31 €
HlasovaťDemos

Color Skin

Header Style

Nav Mode

Layout

Wide
Boxed

Nav Mode