brown rocky mountain beside body of water during sunset

Úvod

Zažite čaro Ibizy, ostrovného raja presláveného rušným nočným životom, idylickými plážami a bohatou históriou. Objavte 10 najlepších atrakcií, ktoré by rozhodne nemali chýbať na vašom zozname povinných návštev pri návšteve tohto mnohotvárneho klenotu Baleárskych ostrovov.

1. Staré mesto Ibiza (Dalt Vila)

Historické srdce Ibizy, Dalt Vila, sa pýši úzkymi dláždenými uličkami, pôvabnými butikmi a pôsobivým opevnením. Nenechajte si ujsť nádherný výhľad z vrcholu citadely a určite navštívte katedrálu Panny Márie Snežnej.

2. Es Vedra

Tento pozoruhodný neobývaný skalnatý ostrov vystupujúci z mora je opradený tajomstvom a legendami. Vyberte sa na výlet loďou alebo si vychutnajte nezabudnuteľný výhľad na západ slnka z útesov Cala d’Hort.

3. Pláže Ibizy

Od piesočnatých pláží vhodných pre rodiny, ako je Cala Llonga, až po odľahlý raj Aguas Blancas, Ibiza ponúka rozmanité plážové zážitky. Strávte dni slnením, vodnými športmi alebo sa jednoducho kochajte krásou Stredozemného mora.

4. Hippies trhy

Zažite bohémskeho ducha Ibizy na jednom z ikonických hippies trhov na ostrove, ako sú Punta Arabí alebo Las Dalias. Hľadajte ručne vyrábané poklady, ochutnajte vynikajúce pouličné jedlo a vychutnajte si živé hudobné vystúpenia.

5. Nočný život na Ibize

Ibiza je svetoznáma svojím pulzujúcim nočným životom. Pretancujte noc v legendárnych kluboch, ako sú Pacha, Ushuaïa a Amnesia, alebo si vychutnajte slnečné lúče na pláži v chill-out salónikoch, ako je Café del Mar.

6. Ostrov Formentera

Ostrov Formentera, ktorý sa nachádza kúsok od Ibizy, je známy tyrkysovými vodami a nedotknutými plážami s bielym pieskom. Požičajte si bicykel a preskúmajte ostrov alebo si vychutnajte šnorchlovanie a opaľovanie na rajskej pláži Playa de Ses Illetes.

7. Cala Comte

Pláž Cala Comte, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších pláží na svete, ponúka krištáľovo čistú vodu a úchvatný výhľad na západ slnka. Vďaka svojej ohromujúcej prírodnej kráse je to miesto, ktoré musíte na Ibize navštíviť.

8. Prístav Ibiza

Prechádzajte sa po pulzujúcom Prístave Ibiza, ktorý lemujú luxusné jachty, reštaurácie a obchody. Vychutnajte si živú atmosféru, ochutnajte miestne morské plody a sledujte, ako sa prístav pri západe slnka rozžiari svetlami.

9. Es Canar

Táto malá, ale očarujúca letovisková oblasť ponúka krásnu pláž, vodné športy a skvelé možnosti stravovania. Nachádza sa tu aj slávny hippies trh Punta Arabí, najväčší a najstarší na ostrove.

10. Cova de Can Marça

Preskúmajte starobylé pašerácke jaskyne Can Marça s výhľadom na prístav San Miguel. Táto fascinujúca prehliadka so sprievodcom predstavuje veľkolepé stalaktity a stalagmity, ako aj úchvatnú svetelnú šou, ktorá simuluje vodopád.