group of people walking near brown church

Barcelona, kozmopolitné hlavné mesto španielskeho regiónu Katalánsko, je známa svojím umením, architektúrou a pulzujúcim pouličným životom. Objavte 10 najzaujímavejších pamiatok, ktoré musíte počas návštevy tohto očarujúceho mesta bezpodmienečne vidieť.

1. La Sagrada Familia

Žiadna návšteva Barcelony by nebola úplná bez toho, aby ste nevstúpili do majstrovského diela slávneho architekta Antoniho Gaudího. La Sagrada Familia je obdivuhodná bazilika, ktorá napriek tomu, že sa stavia od roku 1882, uchvacuje návštevníkov svojimi zložitými návrhmi a symbolickými príbehmi vyrytými do jej fasád.

2. Park Güell

Další klenot v barcelonskej korune a pamiatka zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO, Park Güell, ponúka úchvatný výhľad na mesto v kombinácii s úžasnými architektonickými prvkami od Gaudího. Nenechajte si ujsť ikonické dračie schody a serpentínovú lavičku!

3. Gotická štvrť (Barri Gòtic)

Prechádzajte sa úzkymi stredovekými uličkami barcelonskej Gotickej štvrte, ktorá je pozoruhodným svedectvom bohatej histórie mesta. Môžete si tu prezrieť barcelonskú katedrálu, staré rímske hradby a pulzujúci obchod Mercat de la Boqueria.

4. Casa Batlló

Táto ikonická budova je ďalším príkladom Gaudího geniality. Jej fasáda zdobená mozaikou z rozbitých keramických dlaždíc dodáva budove jedinečný vlnovitý vzhľad. Vstúpte dovnútra a preneste sa do podmorskej jaskyne vďaka organickému dizajnu budovy inšpirovanému morskou atmosférou.

5. Camp Nou

Či už ste futbalový fanúšik alebo nie, prehliadka legendárneho štadióna Camp Nou, ktorý je domovom FC Barcelona, je povinná. Zažite vzrušenie pri prechádzke po ihrisku, prezrite si múzeum a ponorte sa do histórie tohto svetoznámeho klubu.

6. Montjuic

Hora Montjuïc, ktorá ponúka prírodné krásy aj kultúrne zaujímavosti, je ideálnym miestom na celodenný výlet. Nenechajte si ujsť hrad Montjuïc, Magickú fontánu, Národné múzeum katalánskeho umenia a Olympijský štadión.

7. Picassovo múzeum

V Picassovom múzeu sa nachádza jedna z najrozsiahlejších zbierok umeleckých diel španielskeho umelca 20. storočia Pabla Picassa. V piatich priľahlých stredovekých palácoch môžete sledovať umelcovu tvorivú cestu a byť svedkami jeho rastu a vývoja prostredníctvom viac ako 4 000 umeleckých diel.

8. Passeig de Gracia

Passeig de Gràcia nie je len nákupným rajom. Na tejto širokej triede sa nachádzajú najznámejšie architektonické zázraky Barcelony vrátane Casa Batlló, Casa Milà a mnohých ďalších modernistických majstrovských diel.

9. Casa Milà (La Pedrera)

Pod názvom La Pedrera („Lom“) je Casa Milà ďalšou Gaudího modernistickou stavbou. Vydajte sa na prehliadku so sprievodcom a preskúmajte jej jedinečný dizajn alebo ju navštívte vo večerných hodinách v rámci „Nočného zážitku La Pedrera“, čo je strhujúce predstavenie, ktoré budovu oživí.