aerial photography of cityscape near sea

Rio de Janeiro je jedno z najkrajších a najnavštevovanejších miest na svete. Mesto je známe svojimi plážami, sochami, karnevalom a rušným nočným životom. Ak plánujete cestu do Ria, tu je 10 vecí, ktoré by ste si nemali nechať ujsť:

1. Socha Krista Spasiteľa

Socha Krista je jednou z najznámejších pamiatok na svete. Socha sa nachádza na vrchole hory Corcovado a ponúka nádherný výhľad na mesto Rio de Janeiro.

2. Copacabana

Copacabana je jednou z najslávnejších pláží na svete. Pláž je dlhá 4,5 kilometra a je domovom množstva hotelov, barov a reštaurácií.

3. Ipanema

Ipanema je ďalšia populárna pláž v Riu de Janeiro. Pláž je známa svojimi bielymi pieskami, tyrkysovými vodami a krásnymi ľuďmi.

4. Selaronské schody

Selaronské schody sú schody, ktoré sú pokryté farebnými dlažobnými kockami. Schody sú dielom umelca Jorge Selarona a sú považované za jednu z najneobvyklejších atrakcií v Riu de Janeiro.

5. Národný park Tijuca

Národný park Tijuca je najväčší mestský les na svete. Park je domovom množstva druhov rastlín a živočíchov a je obľúbeným miestom na turistiku, piknik a cyklistiku.

6. Maracanã

Maracanã je najväčší futbalový štadión na svete. Štadión bol postavený v roku 1950 a hostil niekoľko významných športových a kultúrnych podujatí, vrátane Majstrovstiev sveta vo futbale v rokoch 1950, 1962 a 2014.

7. Sambadrome

Sambadrome je ulica v Riu de Janeiro, ktorá je domovom karnevalu v Riu de Janeiro. Karneval je najväčší karneval na svete a každoročne sa ho zúčastní viac ako 5 miliónov ľudí.

8. Quinta da Boa Vista

Quinta da Boa Vista je bývalá kráľovská rezidencia, ktorá sa nachádza v centre Ria de Janeiro. V areáli sa nachádza Národné múzeum prírodných vied, ktoré vystavuje zbierku dinosaurích kostí a iných prírodovedných exponátov.

9. Sugarloaf Mountain

Sugarloaf Mountain je hora, ktorá sa nachádza v Rio de Janeiro. Hora je známa svojim tvarom a ponúka nádherný výhľad na mesto.

10. Santa Teresa

Santa Teresa je štvrť v Riu de Janeiro, ktorá je známa svojou bohémskou atmosférou. V štvrti sa nachádza množstvo umeleckých galérií, kaviarní a barov.

Toto je len niekoľko z mnohých vecí, ktoré môžete vidieť a robiť v Riu de Janeiro. Mesto ponúka niečo pre každého, od nádherných pláží a historických pamiatok až po živý nočný život a kultúrne atrakcie.