Pláže Alghero

Ak hľadáte úchvatné pláže na ostrove Sardínia, mali by ste určite zvážiť návštevu mesta Alghero a jeho okolia. Toto malé pobrežné mesto je známe svojimi nádhernými plážami, ktoré ponúkajú pokojné prostredie a krištáľovo čisté vody Stredozemného mora. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najkrajších pláží v Alghere a jej blízkom okolí a poskytneme informácie o tom, ako sa tam dostať.

Spiaggia La Pelosa

plaz la pelosa

Spiaggia La Pelosa je jednou z najvyhľadávanejších pláží v oblasti Alghero a na Sardínii ako celku. Táto pláž sa nachádza na severozápade ostrova, v blízkosti mestečka Stintino. Cesta z Alghera na Spiaggia La Pelosa trvá približne 1,5 hodiny autom. Môžete sa tam dostať cez diaľnicu SS127 a potom cez cestu SP34.

Spiaggia La Pelosa je považovaná za jednu z najkrajších pláží v Sardínií vďaka jej úžasnému pieskovému pláži a tyrkysovozeleným moriam. Pláž je obklopená rozsiahlymi dunami a starobylou španielskou vežou na ochranu pred pirátmi, ktorá dodáva miestu históriu a charakter.

Táto pláž je obľúbená nielen pre svoju krásu, ale aj pre svoje priezračné a plytšie vody, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi. Okrem plávania môžete na Spiaggia La Pelosa využiť aj možnosti na šnorchlovanie a obdivovať podmorský svet Sardínie.

Spiaggia Maria Pia

Spiaggia Maria Pia je jednou z najobľúbenejších pláží priamo v Alghere. Nachádza sa v blízkosti centra mesta a je ľahko dostupná peši alebo bicyklom. Táto pláž je ideálna pre tých, ktorí hľadajú pokojné a relaxačné prostredie. Biely piesok a jemné vlny Stredozemného mora vytvárajú scenériu, ktorá je ako stvorená pre oddych a kúpanie.

Spiaggia delle Bombarde

Spiaggia delle Bombarde je ďalšou populárnou plážou v blízkosti Alghere. Nachádza sa len pár kilometrov od centra mesta a je ľahko dostupná autom. Cesta by mala trvať len pár minút. Táto pláž je známa svojimi jemnými pieskovými dúnami a tyrkysovými vodami. Je ideálna pre plavcov a milovníkov vodných športov, pretože ponúka vynikajúce podmienky na plávanie a šnorchlovanie.

Pláž Lazzaretto

Pláž Lazzaretto sa nachádza v prírodnom parku Porto Conte, približne 15 kilometrov od Alghera. Cesta autom trvá približne 20 – 30 minút. Táto pláž je obklopená krásnou prírodou a ponúka pokojnú atmosféru. Môžete sa tu prechádzať po nádherných dunách alebo si užívať pohľad na útesy a kryštalicky čisté vody.

Spiaggia Mugoni

Spiaggia Mugoni sa nachádza v blízkosti Pláže Lazzaretto a je ľahko dostupná autom. Táto pláž je ideálna pre rodiny s deťmi, pretože ponúka plytšie vody a veľa miesta na hranie. Piesčitý plážový piesok je príjemný na prechádzky a stavanie pieskových hradiest. Spiaggia Mugoni je tiež obľúbená u miestnych obyvateľov a ponúka niekoľko reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné sardínske jedlá.

Spiaggia Le Bombarde

Spiaggia Le Bombarde sa nachádza v blízkosti Spiaggia delle Bombarde a ponúka rovnakú krásu pieskových pláží a tyrkysových vôd. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú viac možností na plávanie a slnenie.

Spiaggia Porto Ferro

Spiaggia Porto Ferro je pláž na západe od Alghere, ktorá je obklopená červenými útesmi a ponúka zaujímavý kontrast k priezračným moriam. Je obľúbená medzi surfermi a ponúka vynikajúce vlny pre vodné športy.

Spiaggia della Speranza

Spiaggia della Speranza je malá, kľudná pláž s pieskovým dnom a úchvatnými výhľadmi na more. Je to ideálne miesto pre romantickú prechádzku po

pobreží a relaxáciu.

Spiaggia del Lido

Spiaggia del Lido sa nachádza v blízkosti centra mesta Alghero a je ľahko dostupná peši. Táto pláž je obklopená palmami a ponúka výbornú atmosféru na opaľovanie a kúpanie.

Spiaggia di Punta Negra

Spiaggia di Punta Negra je krásna pláž nachádzajúca sa na južnej strane mesta Alghero. Cesta autom by mala trvať približne 15 minút. Táto pláž ponúka pokojné prostredie a jemný piesok.

Spiaggia di Cala Dragunara

Spiaggia di Cala Dragunara je tajným klenotom v blízkosti Alghere. Nachádza sa na severovýchodnej strane mesta a cesta autom trvá približne 30 minút. Táto malá, opustená pláž je ideálna pre tých, ktorí hľadajú odľahlejšie miesto na relaxáciu a šnorchlovanie.

Spiaggia di Maria Pia

Spiaggia di Maria Pia je ďalšou plážou nachádzajúcou sa v blízkosti centra mesta Alghero. Je to ideálne miesto na ranné prechádzky a kúpanie.

Ako sa dostať z Alghera na pláže

Z Alghera je možné sa dostať na tieto pláže jednoducho autom alebo verejnou dopravou. Mnoho z týchto pláží je vzdialených len pár kilometrov od centra mesta, a preto sú ľahko dostupné autom. Môžete si prenajať auto v Alghere alebo využiť služby miestnej taxislužby.

Okrem toho existuje aj verejná doprava, ako sú autobusy, ktoré vás odvezú k niektorým plážiam v okolí Alghere. Je však dôležité skontrolovať aktuálne cestovné možnosti a časy odchodov, pretože môžu byť sezónne zmeny v prevádzke.

Celkovo Alghero a jeho okolie ponúkajú množstvo krásnych pláží, ktoré vám poskytnú nezabudnuteľné zážitky na ostrove Sardínia. Spiaggia La Pelosa, Spiaggia Maria Pia, Spiaggia delle Bombarde, Pláž Lazzaretto, Spiaggia Mugoni a mnoho ďalších vás očarí svojou krásou a pokojnou atmosférou. Nezabudnite zahrnúť tieto pláže do svojho itinerára pri plánovaní svojej cesty na Sardíniu. Vaša návšteva bude plná relaxácie a nezabudnuteľných okamihov na pobreží Stredozemného mora.