Dovolenka v Egypte

Egypt, ktorý sa nachádza v severovýchodnej časti Afriky, je krajina s bohatou históriou a kultúrou. Egypt, známy svojimi starovekými pyramídami a faraónmi, je obľúbenou dovolenkovou destináciou pre milovníkov histórie a kultúry. Či už hľadáte kultúrne zážitky alebo relaxačnú dovolenku, Egypt má čo ponúknuť každému.

Pamiatky a atrakcie

Egypt je domovom niektorých z najznámejších starovekých pamiatok na svete a nájdete tu nespočetné množstvo pamiatok a atrakcií, ktoré môžete preskúmať.

  1. Najznámejšou atrakciou je Veľká pyramída v Gíze, ktorá je jedným zo siedmich divov starovekého sveta.
  2. Sfinga, ktorá sa nachádza hneď vedľa pyramíd, je ďalšou atrakciou, ktorú musíte vidieť.
  3. Údolie kráľov, ktoré sa nachádza v Luxore, je obľúbenou atrakciou a nachádza sa tu mnoho starovekých hrobiek vrátane Tutanchamónovej hrobky.
  4. Chrám v Karnaku je tiež atrakciou, ktorú musíte vidieť, a je to najväčší chrámový komplex v Egypte.
  5. Na rovnakom mieste sa nachádza aj chrám HATSHEPSUT, ktorý patrí k najkrajším chrámom v Egypte.

Kultúra a história

Egypt má bohatú kultúru a históriu, ktorá siaha až do staroveku.

  • Návštevníci si môžu prezrieť Egyptské múzeum, v ktorom sa nachádza najväčšia zbierka staroegyptských artefaktov na svete vrátane Tutanchamónových pokladov.
  • Obľúbenou atrakciou je aj Koptské múzeum, v ktorom sa nachádza široká škála náboženských artefaktov.
  • Návštevníci sa tiež môžu plaviť po rieke Níl a preskúmať chrámy a hrobky pozdĺž rieky.
  • Okrem toho je nevyhnutný celodenný výlet do Alexandrie – druhého najväčšieho mesta Egypta, ktoré sa nachádza na pobreží Stredozemného mora. Nachádza sa tu slávna Alexandrijská knižnica, Pompeiov stĺp a citadela Qaitbay.

Príroda a vonkajšie aktivity

Egypt je známy aj svojimi nádhernými prírodnými scenériami, napríklad Sinajskou púšťou, ktorá ponúka úchvatný výhľad na okolitú krajinu.

Návštevníci môžu tiež podniknúť celodenný výlet do neďalekého Červeného mora, ktoré je domovom širokej škály morských živočíchov a je skvelým miestom na šnorchlovanie a potápanie.
Oáza Siwa je tiež skvelým miestom na outdoorové aktivity a je domovom širokej škály flóry a fauny.

Rekreačné strediská a pláže

Egypt je známy svojimi krásnymi plážami a dovolenkovými letoviskami, ako sú Hurghada a Šarm aš-Šajch. Tieto obľúbené destinácie ponúkajú širokú škálu aktivít, od kúpania a šnorchlovania až po windsurfing a kitesurfing.

Návštevníci sa môžu vybrať aj na celodenný výlet do neďalekého národného parku Ras Mohammed, ktorý je domovom širokej škály morského života a je skvelým miestom na šnorchlovanie a potápanie.

Na záver možno povedať, že Egypt je dovolenkovou destináciou, ktorá ponúka fascinujúcu zmes kultúry a histórie. Vďaka starovekým pyramídam a faraónom je Egypt ideálnou destináciou pre milovníkov histórie a kultúry. Okrem toho Egypt so svojimi nádhernými plážami a dovolenkovými strediskami ponúka dokonalú kombináciu kultúry a relaxu. Pri plánovaní svojej dovolenky nezabudnite zahrnúť do programu aj jednodňové výlety do okolitých oblastí, aby ste z návštevy vyťažili čo najviac. Vďaka rastúcemu cestovnému ruchu a mnohým atrakciám je Egypt čoraz obľúbenejšou dovolenkovou destináciou, ktorá určite zanechá trvalý dojem na všetkých, ktorí ju navštívia.