blue and brown boat

Úvod

Zažite pôvab presláveného talianskeho pobrežia Amalfi, kde sa strmé terasovité svahy zdobené farebnými dedinkami ponárajú do šumiaceho modrého mora. Toto je 10 najlepších pamiatok, ktoré si nesmiete nechať ujsť počas cesty do tohto pobrežného raja zapísaného na zozname UNESCO.

1. Positano

Positano so svojimi pastelovo sfarbenými domčekmi padajúcimi do mora je nádherná podívaná. Preskúmajte pôvabné úzke uličky, živé pobrežie, množstvo butikov a kaviarní a nezabudnite navštíviť kostol Santa Maria Assunta.

2. Mesto Amalfi

Mesto Amalfi, ktoré je srdcom pobrežia Amalfi, sa môže pochváliť fascinujúcou históriou a malebnou krajinou. Medzi hlavné pamiatky patrí amalfská katedrála z 9. storočia, rušné námestie Piazza del Duomo a Múzeum papiera, ktoré poukazuje na bohatú tradíciu výroby papiera v meste.

3. Ravello

Ravello, ktoré sa týči vysoko nad morom, ponúka úchvatný panoramatický výhľad. Navštívte nádherné záhrady Villa Rufolo a Villa Cimbrone a vychutnajte si očarujúce hudobné koncerty na každoročnom festivale Ravello.

4. Ostrov Capri

Ostrov Capri, vzdialený len krátku plavbu loďou, je známy svojou luxusnou atmosférou, krištáľovo čistou vodou a úžasnými jaskyňami, ako je napríklad slávna Modrá jaskyňa. Nenechajte si ujsť návštevu Augustových záhrad, ktoré ponúkajú výhľad na ikonické skaly Faraglioni.

5. Sentiero degli Dei (Cesta bohov)

Nadšencom pešej turistiky ponúka Cesta bohov nezabudnuteľný zážitok. Chodník sa vinie bujnou krajinou vysoko nad pobrežím a ponúka panoramatické výhľady, ktoré sa tiahnu, kam až oko dovidí.

6. Smaragdová jaskyňa (Grotta dello Smeraldo)

Šmarmantná jaskyňa (Emerald Grotto), ktorá sa nachádza neďaleko Conca dei Marini, vďačí za svoj názov oslnivému smaragdovému odtieňu, ktorý získava more, keď do jaskyne prenikne slnečné svetlo. Preskúmajte jaskyňu na lodi, aby ste ocenili jej plnú nádheru.

7. Fiordo di Furore

Tento skrytý fjord s malou plážou a starobylými rybárskymi domčekmi je jedným z tajných klenotov Amalfského pobrežia. Okolité vysoké skalné steny a klenutý most vytvárajú dokonalé prostredie pre malebnú fotografiu.

8. Pompeje a Vezuv

Denný výlet do antického mesta Pompeje, ktoré sa zachovalo pod sopečným popolom, a na stále aktívnu sopku Vezuv ponúka fascinujúci pohľad do minulosti. Preskúmajte ruiny, spoznajte život starých Rimanov a vydajte sa na túru na sopku, odkiaľ sa vám naskytne úchvatný výhľad.

9. Ochutnávka limoncella

Ak ste na pobreží Amalfi, ochutnávka miestneho limoncella, sladkého citrónového likéru, je nevyhnutnosťou. Navštívte miestneho výrobcu, zoznámte sa s tradičnými výrobnými postupmi a vychutnajte si osviežujúcu chuť tejto regionálnej špeciality.

10. Praiano a pláž Marina di Praia

Tichá dedinka Praiano so svojimi slnkom zaliatymi uličkami, remeselníckymi butikmi a nádherným výhľadom je pokojným útočiskom. Jej malebná pláž Marina di Praia, ktorá sa nachádza medzi útesmi, je ideálnym miestom na oddych a vychutnávanie stredomorského slnka.