zanzibar dovolenka
Zanzibar je obľúbenou dovolenkovou lokalitou pre milovníkov pláží vďaka svojim nádherným plážam a krištáľovo čistej vode. Predstavujeme vám prehľad najlepších pláží, ktoré Zanzibar ponúka.

Pláž Nungwi

Domov Úchvatných Západov Slnka

pláž Nungwi

Pláž Nungwi, obľúbené miesto pre vodné aktivity, je známa svojimi úchvatnými západmi slnka a živým spoločenským životom. Táto severozápadná perla ostrova je ideálna na plávanie bez ohľadu na príliv a odliv.

Na severnom cípe ostrova je Nungwi oslavovaný pre svoju živú atmosféru a nádherné západy slnka. Pláž je centrom vodných športov a ponúka množstvo barov a reštaurácií.

Aktivity: Venujte sa šnorchlovaniu, potápaniu alebo si jednoducho užívajte pulzujúci nočný život.

Pláž Kendwa

Krištáľovo Čisté Vody a Potápačský Raj

Pláž Kendwa
Pláž Kendwa

Pláž Kendwa je obľúbená pláž s krištáľovo čistým morom a vynikajúcimi možnosťami na potápanie a šnorchlovanie. Tu sa konajú tiež slávne párty pri splne mesiaca, ktoré prilákajú mladých ľudí z celého sveta. NAchádza sa v blízkosti Nungwi a má Kendwa uvoľnenejšiu atmosféru a je známa svojim jemným pieskom a čistou vodou, ktorú neovplyvňujú zmeny prílivu a odlivu, vďaka čomu je ideálna na kúpanie kedykoľvek.

Pláž Paje

Centrum Kitesurfingu

man riding bicycle on beach during daytime
Paje

Pláž Paje je fantastickým miestom na kitesurfing vďaka dlhému úseku pláže s bielym pieskom a plytkým vlnám, čo je ideálne pre začiatočníkov aj pokročilých.

Hotspot pre kitesurferov, široká biela pláž Paje a stály vietor z neho robia ideálne miesto pre nadšencov vodných športov.

Aktivity: Obľúbenými aktivitami sú kitesurfing, windsurfing a plážová cyklistika.

Pláž Jambiani

Pokoj a Tradíciapláž Jambiani

Pláž Jambiani je pokojná pláž s tradičnými rybárskymi komunitami a koralovými útesmi na šnorchlovanie. Je to miesto, kde si môžete vychutnať pravú zanzibarskú atmosféru.

Jambiani predstavuje autentický zanzibarský zážitok s dlhým úsekom pláže, kde môžete pozorovať, ako sa rozvíja miestny život.

Aktivity: Preskúmajte dedinu, komunikujte s miestnymi pestovateľmi morských rias alebo vyskúšajte tradičnú plavbu.

Pláž Matemwe

Únik Od Davovman in black shirt sitting on white and brown sail boat on sea shore during daytime

Pláž Matemwe je vynikajúcou oblasťou, kde sa môžete vzdialiť od davu ľudí vďaka čistému prostrediu a odľahlosti. Z Matemwe sa tiež ľahko dostanete na neďaleký ostrov Mnemba.

Matemwe ponúka kúsok pokoja a je ideálny pre tých, ktorí hľadajú pokojné útočisko. Pláž sa nachádza v blízkosti niektorých z najlepších miest na potápanie na Zanzibare.

Aktivity: Potápajte sa alebo šnorchlujte v blízkosti atolu Mnemba alebo si vychutnajte pokojné prostredie na pláži.

Pláž Michamvi

a house on an island in the middle of the ocean
Michamvi

Nedotknutá Príroda a Scenéria

Pláž Michamvi sa nachádza na južnom pobreží Zanzibaru a je známa svojím nedotknutým morom a nádhernou scenériou, ktorá ponúka únik pred realitou.

Polostrov Michamvi sa môže pochváliť úžasnými západmi slnka a pokojnými plytkými vodami, vďaka čomu je ideálnym miestom na pokojné kúpanie.

Aktivity: Užite si pokojné vody alebo navštívte dedinu Michamvi Pingwe za miestnou kultúrou.

Pláž Bwejuu

Tichý Raj

Táto pokojná pláž má pokojné vlny, skvelé šnorchlovanie a potápanie a intímnu atmosféru, ktorá je ideálna pre tých, ktorí hľadajú tiché miesto na odpočinok.

Bwejuu, oslavovaný pre svoj nedotknutý stav, je ideálny pre tých, ktorí hľadajú pokoj a prirodzenú krásu.

Aktivity: Prejdite sa po pláži, doprajte si oddych na pláži alebo preskúmajte neďaleké koralové útesy.

Pláž Dongwe

Tyrkysové Vody a Ideálne Podmienky

Pláž Dongwe je veľká a dlhá pláž s tyrkysovým morom a bielym pieskom, ktorá je ideálna na vodné športy a relaxáciu po celý deň.

Dongwe ponúka úžasný výhľad na oceán a je známy svojimi kitesurfingovými podmienkami a krásnymi pieskovými brehmi.

Aktivity: Obľúbené sú tu kitesurfing, pikniky na piesku a plavby dhow.

Ostrov Mnemba

Exkluzívna Potápačská Destináciaa group of people standing on top of a sandy beach

Ostrov Mnemba je malý ostrov pri pobreží Zanzibaru známy svojimi nádhernými plážami a veľkolepými koralovými útesmi, ktoré sú hotovým rajom pre potápačov.

Pláž Kiwengwa

Pokojné Vody a Hladký Piesok

Kiwengwa Beach je ďalšia pokojná a mierumilovná pláž s tyrkysovým morom a hladkým pieskom a je to ideálne miesto na strávenie dňa na slnku.

Kiwengwa je známa svojou živou miestnou kultúrou a krásnou plážou lemovanou palmami a tyrkysovými vodami.

Aktivity: Venujte sa vodným športom, vychutnajte si miestnu kuchyňu alebo preskúmajte okolité dediny.

 

Kde sa ubytovať na Zanzibare

Pri rozhodovaní, kde sa ubytovať na Zanzibare, zvážte, aký typ zážitku hľadáte:

  • Pre pulzujúci nočný život a vodné športy: Ideálne sú Nungwi alebo Kendwa na severe, ktoré ponúkajú živú plážovú kultúru a bohaté možnosti zábavy.
  • Pre kitesurfing a aktívne aktivity: Paje na juhovýchodnom pobreží je vašou obľúbenou destináciou, ktorá je známa výbornými veternými podmienkami a vodnými športmi.
  • Pre pokoj a relax: Vyberte si Bwejuu alebo Michamvi, ktoré sú tichšie a odľahlejšie a ponúkajú nedotknuté pláže a uvoľnenú atmosféru.
  • Pre kultúrne zážitky: Jambiani alebo Kiwengwa poskytujú pohľad na miestny život a tradície s príležitosťami zapojiť sa do komunity.