Ostrov Korzika

Korzika má stredomorské podnebie, čo znamená mierne zimy a teplé letá. Počasie na ostrove sa môže líšiť v závislosti od lokality, ale vo všeobecnosti sú teploty počas celého roka pomerne mierne. Tu je prehľad typického počasia na Korzike podľa mesiacov:

január: V januári je vo všeobecnosti chladné počasie s priemernými dennými teplotami okolo 10-12 °C a nočnými teplotami klesajúcimi na 5-7 °C. Občas sa môže vyskytnúť dážď a v horách občas sneží, ale vo všeobecnosti je mierne.

Február: Počasie vo februári je podobné ako v januári, priemerné denné teploty sa pohybujú okolo 12-14 °C a v noci klesajú na 6-8 °C. V horách sa môže vyskytnúť občasný dážď a občasné sneženie, ale vo všeobecnosti je mierne počasie.

Marec: V marci sa začína otepľovať, priemerné denné teploty sa pohybujú okolo 15-17 °C a v noci klesajú na 10-12 °C. Občas sa môže vyskytnúť dážď, ale počasie je vo všeobecnosti mierne.

Apríl: V apríli je teplé a slnečné počasie, priemerné denné teploty sa pohybujú okolo 20-22 °C a v noci klesajú na 14-16 °C. Občas sa môže vyskytnúť dážď, ale vo všeobecnosti je slnečno a príjemne.

Máj: V máji je teplé a slnečné počasie, priemerné denné teploty sa pohybujú okolo 25-27 °C a v noci klesajú na 18-20 °C. Občas sa môže vyskytnúť dážď, ale vo všeobecnosti je slnečno a príjemne.

Jún: V júni je teplé a slnečné počasie, priemerné denné teploty sa pohybujú okolo 28-30 °C a v noci klesajú na 21-23 °C. Občas sa môže vyskytnúť dážď, ale vo všeobecnosti je slnečno a príjemne.

Júl: V júli je horúce a slnečné počasie s priemernými dennými teplotami okolo 30-32 °C a nočnými teplotami okolo 24-26 °C. Občas sa môže vyskytnúť dážď, ale vo všeobecnosti je slnečno a príjemne.

August: V auguste je horúce a slnečné počasie, priemerné denné teploty sa pohybujú okolo 30-32 °C a v noci klesajú na 24-26 °C. Občas sa môže vyskytnúť dážď, ale vo všeobecnosti je slnečno a príjemne.

September: V septembri je teplé a slnečné počasie, priemerné denné teploty sa pohybujú okolo 25-27 °C a v noci klesajú na 18-20 °C. Občas sa môže vyskytnúť dážď, ale vo všeobecnosti je slnečno a príjemne.

Október: V októbri je teplé a slnečné počasie, priemerné denné teploty sa pohybujú okolo 20-22 °C a v noci klesajú na 14-16 °C. Občas sa môže vyskytnúť dážď, ale vo všeobecnosti je slnečno a príjemne.

November: V novembri sa začína ochladzovať, priemerné denné teploty sa pohybujú okolo 15-17 °C a v noci klesajú na 10-12 °C. Občas sa môže vyskytnúť dážď, ale vo všeobecnosti je mierne počasie.

December: V decembri je všeobecne chladné počasie, s teplotami v priemere okolo 10-12 °C cez deň a v noci klesajú na približne 5-7 °C. Na horách sa môže občas vyskytnúť dážď a príležitostne aj sneh, ale vo všeobecnosti je mierne.

Na záver možno povedať, že Korzika je nádherný ostrov, ktorý má čo ponúknuť, od nádherných pláží až po drsné hory a bohatú históriu. Či už hľadáte relaxačnú dovolenku na pláži, aktívne dobrodružstvo v prírode alebo možnosť spoznať bohaté kultúrne dedičstvo ostrova, Korzika ponúka niečo pre každého. Vďaka miernemu stredomorskému podnebiu je tiež skvelou destináciou na návštevu počas celého roka. Zbaľte si teda kufre a vyrazte na Korziku za nezabudnuteľnými dovolenkovými zážitkami.