Najkrajšie pláže na Sardínii – rozdelené podľa blízkosti letísk

Najkrajšie pláže na Sardínii – rozdelené podľa blízkosti letísk

Sardínia je nádherný ostrov v Stredozemnom mori, ktorý je známy svojimi nádhernými plážami, krištáľovo čistou vodou a krásnou prírodou. Sardínia má viac ako 1 800 kilometrov pobrežia a ponúka širokú škálu pláží, ktoré môžete preskúmať. V tomto článku sa pozrieme na 10 najlepších pláží na Sardínii, ktoré sa nachádzajú v blízkosti miest Alghero, Olbia a Cagliari.

Pláže v blízkosti Alghera:

la pelosa pláž na Sardínii
La Peslosa
 1. La Pelosa: Táto úžasná pláž sa nachádza na severozápadnom pobreží Sardínie a je známa svojou krištáľovo čistou vodou, bielymi piesočnatými plážami a krásnou prírodnou scenériou. Je to skvelé miesto na kúpanie, opaľovanie a prechádzky po pláži.
 2. Lazzaretto: Táto pláž sa nachádza len niekoľko kilometrov od mesta Alghero a je známa svojou krištáľovo čistou vodou, bielymi piesočnatými plážami a krásnou prírodnou scenériou. Je to skvelé miesto na kúpanie, opaľovanie a prechádzky po pláži.
 3. Maria Pia: Táto pláž sa nachádza len niekoľko kilometrov od Alghera a je známa svojou krištáľovo čistou vodou, bielymi piesočnatými plážami a krásnou prírodnou scenériou. Je to skvelé miesto na kúpanie, opaľovanie a prechádzky po pláži.
 4. Le Bombarde: Táto pláž sa nachádza len niekoľko kilometrov od Alghera a je známa svojou krištáľovo čistou vodou, bielymi piesočnatými plážami a krásnou prírodnou scenériou. Je to skvelé miesto na kúpanie, opaľovanie a prechádzky po pláži.
 5. Spiaggia delle Conchiglie: Táto pláž sa nachádza len niekoľko kilometrov od Alghera a je známa svojou krištáľovo čistou vodou, bielymi piesočnatými plážami a krásnou prírodnou scenériou. Je to skvelé miesto na kúpanie, opaľovanie a prechádzky po pláži.


Pláže v blízkosti Olbie:

Olbia pláž
 1. Spiaggia di Porto Istana: Táto pláž sa nachádza neďaleko Olbie a je známa svojou krištáľovo čistou vodou, bielymi piesočnatými plážami a krásnou prírodnou scenériou. Je to skvelé miesto na kúpanie, opaľovanie a prechádzky po pláži.
 2. Spiaggia di Marinella: Táto pláž sa nachádza v blízkosti Olbie a je známa svojou krištáľovo čistou vodou, bielymi piesočnatými plážami a krásnou prírodnou scenériou. Je to skvelé miesto na kúpanie, opaľovanie a prechádzky po pláži.
 3. Spiaggia di San Teodoro: Táto pláž sa nachádza neďaleko Olbie a je známa svojou krištáľovo čistou vodou, bielymi piesočnatými plážami a krásnou prírodnou scenériou. Je to skvelé miesto na kúpanie, opaľovanie a prechádzky po pláži.
 4. Cala Brandinchi: Táto pláž sa nachádza v blízkosti Olbie a je známa svojou krištáľovo čistou vodou, bielymi piesočnatými plážami a krásnou prírodnou scenériou. Je to skvelé miesto na kúpanie, opaľovanie a prechádzky po pláži.
 5. Cala Suaraccia: Táto pláž sa nachádza neďaleko Olbie a je známa svojou krištáľovo čistou vodou, bielymi piesočnatými plážami a krásnou prírodnou scenériou. Je to skvelé miesto na kúpanie, opaľovanie a prechádzky po pláži.

Pláže v blízkosti Cagliari:

Cagliari beach
 1. Pláž Poetto: Táto pláž sa nachádza neďaleko Cagliari a je známa svojou krištáľovo čistou vodou, bielymi piesočnatými plážami a krásnou prírodnou scenériou. Je to skvelé miesto na kúpanie, opaľovanie a prechádzky po pláži.
 2. Cala Pira: Táto pláž sa nachádza v blízkosti
 3. Cala Regina: Táto pláž sa nachádza v blízkosti Cagliari a je známa svojou krištáľovo čistou vodou, bielymi piesočnatými plážami a krásnou prírodnou scenériou. Je to skvelé miesto na kúpanie, opaľovanie a prechádzky po pláži. Je to tiež obľúbené miesto na šnorchlovanie a potápanie vďaka čistej vode a rozmanitému morskému životu.
 4. Cala Goloritzè: Táto pláž sa nachádza neďaleko Cagliari a je známa svojou krištáľovo čistou vodou, bielymi piesočnatými plážami a krásnou prírodnou scenériou. Je to skvelé miesto na kúpanie, opaľovanie a prechádzky po pláži. Vďaka krásnemu prírodnému prostrediu je to aj obľúbené miesto na pešiu turistiku.
 5. Cala Cipolla: Táto pláž sa nachádza neďaleko Cagliari a je známa svojou krištáľovo čistou vodou, bielymi piesočnatými plážami a krásnou prírodnou scenériou. Je to skvelé miesto na kúpanie, opaľovanie a prechádzky po pláži. Vďaka silnému vetru a čistej vode je to tiež obľúbené miesto na windsurfing a kitesurfing.
 6. Na záver možno povedať, že Sardínia je rajom pre milovníkov pláží, pretože ponúka širokú škálu pláží, ktoré môžete preskúmať, od krištáľovo čistej vody La Pelosa až po biele piesočnaté pláže Cala Cipolla. Či už hľadáte pokojné miesto na oddych, miesto na kúpanie alebo pláž na vodné športy, Sardínia ponúka pre každého niečo. Neváhajte a navštívte Sardíniu, je to miesto, ktoré sa oplatí vidieť a zažiť.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *