capri ostrov

Objavte krásu Capri: Sprievodca po najlepších pamiatkach, aktivitách a miestach na pobyt na ostrove

Capri je jedným z najkrajších a najobľúbenejších miest na dovolenku v Taliansku. Nachádza sa v Tyrhénskom mori. Tento krásny ostrov je známy svojou nádhernou prírodou, historickými pamiatkami a živou kultúrou. Na tomto krásnom ostrove si každý nájde niečo pre seba, či už ste tam prvýkrát, alebo ste tam boli už mnohokrát.

Najzaujímavejšie atrakcie Capri

Modrá jaskyňa je známa morská jaskyňa, ktorá je známa nádherným modrým svetlom, ktoré cez ňu presvitá a osvetľuje vodu v nej. Ľudia, ktorí si chcú tento prírodný zázrak pozrieť zblízka, môžu absolvovať výlet loďou.

Piazzetta: centrálne námestie mesta Capri je srdcom ostrova a skvelým miestom na pozorovanie ľudí. Okolo tohto roztomilého námestia sa nachádzajú kaviarne, obchody a reštaurácie.

Táto staroveká rímska vila, nazývaná Villa Jovis, bola postavená cisárom Tiberiom a je z nej krásny výhľad na ostrov a vodu okolo neho. Ľudia sa môžu zúčastniť na prehliadke ruín a dozvedieť sa o histórii vily.

Skalné útvary Faraglioni sú symbolom Capri a môžete ich vidieť z mnohých miest na ostrove. Ľudia, ktorí si ich chcú pozrieť zblízka, môžu absolvovať aj výlet loďou.

Najlepšie aktivity na Capri

Výlet loďou: Najlepší spôsob, ako vidieť skryté zátoky a jaskyne ostrova, ako napríklad slávne skalné útvary Faraglioni, je výlet loďou. Návštevníci si môžu vybrať z rôznych výletov loďou podľa svojich záujmov a rozpočtu.

Monte Solaro: Z tohto vrcholu je možné vidieť celý ostrov a vodu okolo neho. Ľudia môžu na vrchol buď vystúpiť, alebo sa vyviezť sedačkovou lanovkou, čo je jednoduchšie.

Augustove záhrady: Tieto krásne záhrady sú pokojným miestom, kde si môžete oddýchnuť od davov. Ľudia sa môžu prechádzať záhradami a pozerať sa na kvety a rastliny.

Ana Capri: Toto malé ostrovné mestečko je známe svojou krásnou prírodou, skvelými nákupmi a chutným jedlom. Ľudia sa môžu prechádzať po úzkych uličkách mesta, nakupovať suveníry a ochutnávať miestne jedlá.

Najlepšie pláže v Capri

Táto malá pláž s názvom Marina Piccola sa nachádza na úpätí vrchu Monte Solaro a je známa svojou čistou vodou a krásnym výhľadom.

Táto väčšia pláž, nazývaná Marina Grande, sa nachádza v strede ostrova a je obľúbeným miestom na kúpanie, opaľovanie a vodné športy.

Bagni di Tiberio je pokojná pláž v zátoke, ktorá je známa svojou čistou vodou a pokojnou atmosférou.

Capri: Kde sa ubytovať

Na ostrove sa nachádza niekoľko špičkových hotelov, ako napríklad Grand Hotel Quisisana a Hotel Punta Tragara, pre ľudí, ktorí sa chcú ubytovať vo veľkom štýle.

Miesta, kde sa môžete ubytovať s nízkym rozpočtom: Hotel Villa Fleur a hotel La Palma sú vhodnou voľbou pre tých, ktorí majú obmedzený rozpočet.

Súkromné prenájmy: Pre súkromnejšie zážitky si môžu ľudia prenajať aj súkromnú vilu alebo apartmán. Tieto miesta na prenájom majú viac priestoru, viac súkromia a miestnejšiu atmosféru.

Capri ponúka niečo pre každého, či už sa zaujímate o históriu, prírodu, alebo chcete len relaxovať a opaľovať sa. Tak si zbaľte kufre a pripravte sa na to, aké krásne miesto je tento ostrov!