aerial view photography of boats on body of water

Teraz, keď je tu leto, viete, čo to znamená: je čas na výlet na pláž! Ak ste ako ja a milujete priezračnú vodu, čistý piesok a krásne scenérie, Európa je pre vás ideálnym miestom.

Vytvorila som zoznam mojich 10 najobľúbenejších pláží v Európe, o ktoré sa s vami jednoducho musím podeliť. Nebojte sa, nebudete sklamaní!

Pláž Navagio v Grécku
Pláž Shipwreck, ktorá sa nazýva aj pláž Navagio, je bezpochyby jednou z najkrajších pláží v Grécku. Tyrkysová voda, biely piesok a vysoké útesy sú ohromujúce. Na pláž sa musíte dostať loďou, čo len zvyšuje jej exkluzivitu a príťažlivosť. Je to ideálne miesto na romantickú dovolenku alebo na celodenné dobrodružstvo s priateľmi.

Cala Comte, Španielsko
Cala Comte na ostrove Ibiza je skvelým miestom, kde nájdete pokojnú, odľahlú pláž. Je to skvelé miesto na oddych a slnenie, pretože je obklopená útesmi a má čistú vodu a jemný, biely piesok. Okrem toho, keďže sa nachádza uprostred ničoho, nebudete sa tu musieť stretávať s množstvom ľudí.

Grécko, pláž Elafonisi
Pláž Elafonisi vyzerá ako z rozprávky. Je to naozaj jedinečný a nadpozemský zážitok s ružovým pieskom, plytkou vodou a množstvom rastlín. Tento skrytý klenot gréckeho ostrova sa rozhodne oplatí vidieť.

Cala Macarella, Španielsko
Jednou z najkrajších pláží, aké kedy uvidíte, je Cala Macarella na ostrove Menorca. Milovníci pláží ju musia vidieť vďaka tyrkysovej vode, bielemu piesku a sviežej zeleni. Navyše, keďže sa nachádza na odľahlom mieste, budete mať veľa priestoru na to, aby ste sa natiahli a vychutnali si slnko.

Calanque d’En Vau, Francúzsko
Ak hľadáte skrytý klenot na Francúzskej riviére, je ním Calanque d’En Vau. Táto pokojná pláž je obklopená vysokými útesmi a má čistý, biely piesok a vodu. Je to ideálne miesto na útek od davov a relaxáciu.

Zlatni Rat, Chorvátsko
Určite si nenechajte ujsť Zlatni Rat, známu a krásnu pláž v Chorvátsku. Musíte ju vidieť vďaka jej nezvyčajnému tvaru a priezračnej vode. Pláž je obklopená sviežou zeleňou a je obľúbeným miestom pre ľudí, ktorí majú radi vodné športy, takže si so sebou vezmite výstroj a zabavte sa!

Cala Goloritzé, Taliansko
Cala Goloritzé je nádherné miesto na ostrove Sardínia. Je to skvelé miesto na oddych a slnenie, pretože voda je tu čistá a piesok jemný a biely. Pláž je krásna a súkromná aj vďaka vysokým útesom, ktoré ju obklopujú.

Olu Deniz, Turecko
Určite si nenechajte ujsť Olu Deniz, krásnu pláž v juhozápadnej časti Turecka. Je to obľúbené miesto pre ľudí, ktorí majú radi vodné športy, pretože voda je tu čistá a sú tu piesočnaté pláže. Pláž je prírodným zázrakom, pretože je obklopená bujnou zeleňou a vysokými horami.

Španielska pláž La Concha
Jednou z najznámejších a najkrajších španielskych pláží je pláž La Concha v San Sebastiáne. Je to skvelé miesto na oddych a slnenie, pretože má čistú vodu, biely piesok a nádherné útesy. Navyše sa nachádza na skvelom mieste v meste, takže si