rocky island beside beach

Sardínia je nádherný ostrov v Stredozemnom mori, ktorý je známy svojimi nádhernými plážami, čistou vodou a jedinečnou kultúrou. Prinášame vám 10 tipov, čo vidieť a robiť, ako aj návrhy, kde sa na Sardínii ubytovať a najesť.

Čo vidieť na Sardínii? 10 tipov:

  1. Navštívte Nuraghe Su Nuraxi, starovekú pevnosť postavenú počas bronzovej doby.
  2. Vyskúšajte si kúpanie v kryštálovo čistých vodách pláže Cala Gonone.
  3. Preskúmajte historické mesto Alghero s dobre zachovanou stredovekou architektúrou a kamennými ulicami.
  4. Choďte na výlet na ostrovčeky Maddalena Archipelago, skupinu ostrovov známych svojimi krásnymi plážami a čistými vodami.
  5. Navštívte Costa Smeralda, úsek pobrežia známy svojimi luxusnými rezortmi a exkluzívnymi plážami.
  6. Preskúmajte Grotta di Nettuno, krásnu morskú jaskyňu situovanú blízko Alghero.
  7. Navštívte Giara di Gesturi, jedinečnú plató s rôznymi divými zvieratami a vzácnymi druhmi rastlín.
  8. Vyberte sa na plavbu loďou, aby ste videli delfíny a veľryby, ktoré žijú v okolí Sardínie.
  9. Navštívte Necropolis of Anghelu Ruju, staroveký pohrebisko datovaný do bronzovej doby.
  10. Vyberte sa na kulinársku prehliadku, aby ste ochutnali vynikajúcu kuchyňu Sardínie, ktorá je známa svojim používaním čerstvej ryby, miestnymi mäsami a vynikajúcimi syrmi.

Kde sa ubytovať na Sardínii?


Pokiaľ ide o miesto ubytovania, je tu veľa možností, ktoré vyhovujú rôznym rozpočtom a preferenciám. Pokiaľ ide o luxusné ubytovanie, na pobreží Costa Smeralda sa nachádzajú niektoré z najexkluzívnejších rezortov na Sardínii, zatiaľ čo Alghero a Cagliari sú známe svojimi pôvabnými penziónmi a tradičnými hotelmi. Kempy a prázdninové prenájmy sú tiež obľúbenou voľbou pre tých, ktorí chcú objavovať prírodné krásy Sardínie.

Čo ochutnať na Sardíii?

Pokiaľ ide o stravovanie, Sardínia je známa svojimi vynikajúcimi morskými plodmi, pričom mnohé reštaurácie ponúkajú čerstvé úlovky dňa. Medzi miestne špeciality patria culurgiones (druh raviol plnených zemiakmi a syrom), malloreddus (druh cestovín) a porceddu (prasiatko). Ak chcete zažiť tradičnejšie zážitky, vyhľadajte agriturismos (reštaurácie na farmách) alebo trattorias, ktoré ponúkajú ochutnávku rustikálnej kuchyne ostrova.