Olbia na Sardínii

Olbia je pôvabné pobrežné mesto na severovýchodnom pobreží Sardínie v Taliansku. Olbia je známa svojimi malebnými plážami, bohatou históriou a chutnými morskými plodmi a je obľúbenou destináciou pre turistov, ktorí hľadajú relaxačnú a kultúrne bohatú dovolenku. Tu sú niektoré z najlepších aktivít v Olbii, ako aj niektoré z najlepších pláží v okolí.

 1. Navštívte baziliku San Simplicio, starobylý kostol z 12. storočia so zložitými rezbami a úžasnou architektúrou.
 2. Prejdite sa historickým centrom mesta, kde môžete preskúmať pôvabné úzke uličky lemované obchodíkmi, kaviarňami a reštauráciami.
 3. Navštívte Museo Archeologico Olbia, fascinujúce archeologické múzeum, v ktorom sa nachádzajú artefakty zo starovekej civilizácie Nuragov.
 4. Vydajte sa do prístavu Olbia Marina, kde môžete absolvovať výlet loďou a preskúmať okolité ostrovy a pláže.
 5. Vychutnajte si vynikajúce morské plody v jednej z mnohých reštaurácií s morskými plodmi v Olbii, z ktorých mnohé používajú čerstvé suroviny z miestnych zdrojov.

Najkrajšie pláže v okolí Olbie

Pokiaľ ide o pláže, Olbia je obklopená jednými z najkrajších na Sardínii. Tu sú niektoré z najlepších pláží v okolí:

 • Spiaggia di Pittulongu, biela piesočná pláž s krištáľovo čistou vodou a širokou ponukou plážových aktivít.
 • Spiaggia della Marinella, dlhý úsek bielej piesočnatej pláže s krištáľovo čistou vodou a niekoľkými plážovými reštauráciami.
 • Spiaggia di Porto Istana, krásna pláž s krištáľovo čistou vodou a skvelým miestom na kúpanie, šnorchlovanie a opaľovanie.
 • Spiaggia del Principe, úžasná pláž s krištáľovo čistou vodou, bielym pieskom a krásnou prírodnou scenériou.
 • Spiaggia di Cala Brandinchi, nádherná pláž s krištáľovo čistou vodou a širokou ponukou plážových aktivít, ako je windsurfing a kitesurfing.
 • Celkovo je Olbia fantastickou destináciou pre turistov, ktorí hľadajú relaxačnú a kultúrne bohatú dovolenku na krásnom ostrove Sardínia. Olbia so svojím pôvabným centrom, bohatou históriou a krásnymi plážami má čo ponúknuť každému.